Telewizor z Google TV od LG już w styczniu?

13-11-2011, 09:06

Urządzenie przygotowywane wspólnie przez LG oraz Google'a może zadebiutować na targach CES w Las Vegas - dowiedział się Bloomberg.

Do tej pory żaden producent telewizorów nie zdecydował się na stworzenie modelu z Google TV, a na razie firmy nie chcą komentować nieoficjalnych planów. Dotychczasowe próby podboju rynku telewizyjnego przez wyszukiwarkowego giganta nie były szczególnie udane.

Czytaj także: Logitech: Google TV to gigantyczna pomyłka

Pod koniec tygodnia dyrektor generalny Logitecha przyznał, że współpraca z wyszukiwarkowym gigantem przy tworzeniu Google TV była "gigantyczną pomyłką". Dokonaliśmy pełnowymiarowej premiery produktu znajdującego się w fazie beta, co kosztowało nas bardzo drogo - powiedział szef Logitecha.

Google w ostatnich miesiącach znacznie poprawił jednak swój produkt, a w związku z tym poszukuje kolejnych partnerów do współpracy. Integracja w telewizorze modułu umożliwiającego łatwe instalowanie aplikacji oraz przeglądanie sieci mogłaby istotnie wpłynąć na wygodę korzystania z tego typu rozwiązania.

O ile Logitech zapewnił, że nie ma zamiaru przygotowywać kolejnych wersji Google TV, giganci rynku informatycznego coraz głośniej mówią o swoich planach związanych z sektorem telewizyjnym. Udostępniona niedawno biografia Steve'a Jobsa zdradza, że Apple planuje udostępnić swój "rewolucyjny" zestaw TV, a ostatnio także szef Sony zapewnił, że od ponad pięciu lat pracuje nad podobnym projektem.

Czytaj także: Sony również chce zrewolucjonizować telewizję


Tematy pokrewne:  

tag telewizorytag telewizjatag Sonytag LGtag Google TVtag Googletag CES
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy