Szybko tłumacz przez Gadu-Gadu

08-10-2008, 06:54

Gadu-Gadu umożliwiło swoim użytkownikom korzystanie z zasobów MEGAsłownika.pl za pośrednictwem swojego komunikatora.

MEGAsłownik.pl został udostępniony dla wszystkich użytkowników komunikatora Gadu-Gadu. Aby móc z niego skorzystać, należy dodać do listy kontaktów numer 2705 i rozpocząć rozmowę. W oknie rozmowy najpierw należy podać, z jakiego słownika chcemy skorzystać (np. ap - angielsko-polski, pn - polsko-niemiecki), a następnie szukane słowo.

W tym momencie dostępne są tłumaczenia z angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Dodatkowo na stronie internetowej znajdziemy słownik polsko-rosyjski.

Odpowiedź z podstawowym znaczeniem otrzymamy natychmiast. Aby dowiedzieć się więcej o danym słowie - poznać inne jego znaczenia, zrozumieć je na przykładzie czy też wysłuchać jego wymowy (dzięki syntezatorowi IVONA) - należy wejść na podany w rozmowie link. Z tłumacza korzystać mogą także użytkownicy telefonów komórkowych, którzy mają zainstalowaną mobilną wersję Gadu-Gadu.

Ze słownika można także wygodnie korzystać dzięki dodatkowemu paskowi, który można zainstalować w przeglądarce. Besttoolbar, oprócz słownika, oferuje także radio internetowe, prognozę pogody, mapy świata czy kursy walut. Dostępny jest w wersjach dla IE oraz Firefoksa.


Źródło: GG Network
Tematy pokrewne:  

tag słownikitag Gadu-Gadu
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy