Szkło gastronomiczne nie tylko dla kawiarni i restauracji - zobacz dlaczego warto posiadać je we własnej kuchni

26-06-2019, 10:31

Talerze, szklanki, filiżanki, salaterki, pucharki… Wybór jest tak ogromny, że można się w nim zgubić. Podpowiadamy, które elementy zastawy stołowej powinny się znaleźć w każdym domu.

szkło gastronomiczne

Szkło gastronomiczne, czyli dlaczego w restauracji smakuje lepiej

Sekret restauracyjnych smaków tkwi nie tylko w kunszcie kucharzy. Co prawda to od nich w głównej mierze zależy smak przyrządzanych dań, ale liczy się też sposób ich podania. W eleganckiej restauracji nikt nie proponuje jedzenia na plastikowych talerzach, chociaż teoretycznie nie powinno to mieć wpływu na smak potrawy. Jednak w powiedzeniu, że je się przede wszystkim oczami, jest dużo prawdy. Malowniczo ułożona potrawa serwowana na eleganckim szklanym talerzu smakuje zupełnie inaczej niż to samo danie niefrasobliwie ułożone na fajansie.

Dobrzy restauratorzy wiedzą, że muszą dbać nie tylko o to, co podają, ale też, jak to podają. Dlatego w lokalach gastronomicznych nie brak praktycznej zastawy stołowej na każdą okazję. Talerze głębokie i płytkie to dopiero początek. Do tego dochodzą też mniejsze i większe kubki, szklanki, filiżanki, pucharki do lodów i deserów, dekoracyjne słoiki, butelki i karafki. Starannie dobrane, utrzymane w jednym stylu dbają o dekoracyjny wygląd potraw.

Szkło gastronomiczne w domu – co na pewno się przyda

Oczywiście w domu nie musimy mieć tak dużo rodzajów i odmian szkła gastronomicznego. Prawdopodobnie niektórych rzeczy nie użylibyśmy wcale albo używalibyśmy bardzo rzadko. Ponadto nie ma się co oszukiwać – nie w każdym domu jest tak dużo miejsca, by zmieścić szeroko pojęty komplet zastawy stołowej. Są jednak takie jej elementy, których na pewno nie powinno zabraknąć. Należą do nich:

– talerze głębokie,

– talerze obiadowe płytkie,

– talerze deserowe,

– szklanki wysokie i niskie,

– pucharki deserowe na nóżce i bez,

– dzbanek lub karafka.

Mając taki zestaw, bez trudu dorównamy profesjonalnym restauratorom nie tylko w podawaniu tradycyjnych dań obiadowych, ale też fantazyjnych deserów i koktajli. Jeśli pijemy ich bardzo dużo, do powyższej listy można dorzucić dekoracyjne butelki (Zobacz: https://www.pucharydeserowe.pl/oferta/szklo-i-ceramika).

Elegancka zastawa stołowa gwarancją udanego przyjęcia

Kto choć raz miał na obiedzie przysłowiowych „ważnych gości”, ten doskonale wie, ile energii trzeba włożyć w przygotowanie takiego przyjęcia. Eleganckie, stylowe talerze, kubki, szklanki czy pucharki, to klucz do sukcesu. Kiedy przyjmujemy gości, najpierw pokazujemy im nakryty stół. Jego wygląd świadczy o gospodarzach i ich stosunku do gości. Dlatego warto zainwestować w eleganckie szkło gastronomiczne. Wydatek jest niewielki, za to efekt ogromny.

Zobacz też: Karafki na wodę, soki i inne napoje – modny element nowoczesnego wystroju stołu


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag szkło gastronomicznetag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: