Studenci WUM-u skorzystają z innowacyjnego sprzętu telemedycznego

15-08-2018, 17:21

Studenci i pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zyskają nowe zaplecze technologiczne. Instytucja podpisała właśnie list intencyjny deklarujący współpracę z krakowską firmą z sektora telemedycznego.

Prof. dr hab. med. Krzysztof J Filipiak, Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju WUM oraz Mateusz Kierepka, prezes MedApp, podpisali list intencyjny, którego założeniem jest rozwinięcie dotychczasowej kooperacji w dziedzinie kardiologii inwazyjnej i elektrofizjologii. Zgodnie z założeniami współpracy już wkrótce przyszli lekarze otrzymają innowacyjny sprzęt telemedyczny i samodzielnie poddadzą testom. Na podstawie uwag i rekomendacji adeptów medycyny firma rozwinie funkcjonalność swoich rozwiązań, finalnie prezentując produkt gotowy do wdrożenia w praktyce klinicznej.

To nie pierwsze spotkanie obu podmiotów. W maju ubiegłego roku sprzęt telemedyczny wspomnianej firmy wykorzystano podczas pionierskiego zabiegu ablacji podłoża migotania przedsionków. Wtedy też operatorzy I Katedry i Kardiologii WUM otrzymali szansę zapoznania się z systemem, który na bazie danych pozyskanych podczas tomografiii komputerowej, echokardiografii, rezonansu magnetycznego czy angiografii wykonuje hologramową wizualizację struktury serca. Dzięki temu lekarz po założeniu gogli widzi przed sobą czterowymiarowy render narządu pacjenta i jest w stanie zaplanować zabieg z nieosiągalną dotychczas precyzją. Zacieśnienie współpracy między krakowską firmą a Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oznacza, że do studentów trafią właśnie m.in. wspomniane gogle.

Źródło: MedApp


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829