Startuje 3. edycja Akademii Free2Play

PATRONAT MEDIALNY 01-10-2015, 12:14

Właśnie ruszają zapisy do bezpłatnej Akademii Free2Play. Akademia skierowana jest do wszystkich chcących uczyć się projektowania gier. W tym roku skupi się na wersjach mobilnych gier free to play. Organizatorem Akademii jest studio Ten Square Games. W tytuły tego developera gra około 35 mln osób na całym świecie.

O co chodzi w Akademii Free2Play?

O teorię i praktykę w jednym. Na stronie wydarzenia od 1 października co tydzień będą pojawiać się wykłady przybliżające kolejne zagadnienia z zakresu tworzenia gier.

  • Na czym dokładnie polega praca projektanta gier?

  • Jak zwizualizować swój pomysł na grę?

  • Jak wygląda cykl życia gry w modelu free to play?

  • Jak przyciągnąć i utrzymać graczy?

  • Jak do promocji gier wykorzystać social media?

  • Jak na swojej grze zarobić?

Wykłady odpowiedzą na te podstawowe pytania. Każdy z nich będzie kończył się zadaniem. Pozytywne przejście ich wszystkich pozwoli najlepszym kursantom spotkać się we Wrocławiu. W ciągu weekendowych warsztatów uczestnicy Akademii pod okiem doświadczonych praktyków będą mogli rozwijać własne pomysły na gry. Dla najlepszych przewidziane są tablety firmy Samsung i Apple, oprogramowanie Microsoftu oraz miesięczne, płatne staże w siedzibie organizatora. Praktyki mogą zakończyć się propozycją pracy.

Kiedy, gdzie i jak?

Kursy online będą trwały do 4 listopada. Warsztaty zaś odbędą się na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w ostatni weekend listopada. Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia w projektowaniu gier, by uczestniczyć w Akademii Free2Play. Mile widziane jest jednak zamiłowanie do grania.

Akademia Free2Play

Czy warto?

Niektórzy dotychczasowi uczestnicy Akademii pod jej wpływem wywracali swoje życie do góry nogami. Tak jak Daniel, który wygrał 1. Akademię i od trzech lat pracuje, projektując gry. Dla projektowania zrezygnował z... praktyki prawnej.

Nawet jeśli nie zrobisz takiej rewolucji jak Daniel, nie będziesz żałować uczestniczenia w Akademii. Spotkasz na niej bowiem ludzi, którzy na projektowaniu gier znają się jak nikt inny. Do tej pory swoją wiedzą na warsztatach AF2P dzielili się specjaliści z Techlandu, AT Games, CD Projekt RED. Na Akademii pojawiają się także eksperci spoza branży gier, jak choćby marketer Paweł Tkaczyk, którzy pozwalają na gry spojrzeć z szerszej perspektywy.

Jak się mogę zapisać?

Na stronie AF2P znajdziesz krótki formularz. Zostaw dane kontaktowe i poczekaj na zawiadomienia o kolejnych kursach. Dołączyć możesz w dowolnym momencie przed zakończeniem części online.

Więcej informacji?

Najświeższe informacje zawsze na fanpage’u Akademii oraz u Karoliny Stryjek, organizatorki wydarzenia.

***

Informacje o organizatorze:

Ten Square Games (TSG) to studio projektujące gry przeglądarkowe i mobilne udostępniane w modelu free2play. Powstało w 2011 we Wrocławiu. Jego twórcami są Arkadiusz Pernal i Maciej Popowicz. TSG zatrudnia ponad 80 osób, a w ich tytuły gra ponad 35 milionów osób na całym świecie. Do najważniejszych projektów studia należą:  Let’s Fish, Let’s Farm, Let’s Hunt i nietuzinkowy Soulbox.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031