Sprzedadzą telefony i inne... śmieci od firm

31-10-2006, 12:19

Na śmietniska trafia coraz więcej odpadów takich jak kartridże do drukarek, tonery i stare telefony komórkowe. Firma The Recycling Factory (TRF) postanowiła zająć się tym problemem i proponuje przedsiębiorstwom pieniądze za śmieci, które da się wykorzystać do recyklingu.

TRF obiecuje dostarczać firmom, które podpiszą z nią umowę, specjalne pojemniki na odpady. Pomogą one w sprawnej zbiórce produktów do recyklingu. Jeśli ilość zebranych odpadów będzie znacząca, to TRF postara się o zorganizowanie ich odbioru.

Każdy odpad dostarczony do TRF będzie oznaczony specjalnym kodem kreskowym. Jeśli firma sprzeda go jako produkt recyklingowany lub materiał do recyklingu, to część zysku trafi do przedsiębiorstwa, które go dostarczyło (kod kreskowy posłuży do identyfikacji). Przykładowo na jednym tonerze można zarobić od 30 pensów do ponad 2 funtów.

William Studholme, przedstawiciel TRF, powiedział serwisowi The Register, że wiele firm ma ładny zwyczaj przekazywania pieniędzy zarobionych wspólnie z TRF na recyklingu, na rzecz organizacji charytatywnych.

Odpady do TRF może dostarczyć każdy, nawet użytkownik indywidualny, który posiada niewielkie ilości tonerów, kartridży i telefonów. Firma posiada obecnie swoje biura na terenie Wielkiej Brytanii, Niemiec i USA. Na uwagę zasługuje fakt, że całe przedsięwzięcie nie jest wspierane przez żaden rząd.

Jak na razie przedstawiciele TRF są zdania, że ich działalność to kropla w morzu potrzeb. Niestety na nasze śmietniska będzie jeszcze przez długi czas trafiało coraz więcej odpadów przemysłu IT, które ze względu na stosowane produkcji materiały (metale ciężkie) powodują duże skażenie środowiska. Miło jednak wiedzieć, że znajdują się firmy, które wiedzą, że wyrzucanie takich śmieci to nie tylko zatruwanie środowiska ale i marnotrawstwo pieniędzy.

Źródło: TRF, The Register
Tematy pokrewne:  

tag tonerytag odpadytag kartridżetag śmieci
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy