Słowniki na płytach CD w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

ARTYKUŁ PROMOCYJNY 24-05-2010, 09:36

W tym tygodniu do części nakładu „Dziennika Gazety Prawnej” dołączone zostaną słowniki na płytach CD: „Wielki słownik wyrazów obcych i trudnych” (w poniedziałek 24 maja) i „Współczesny słownik języka polskiego” (we wtorek 25 maja).

Wielki słownik wyrazów obcych i trudnych - autorstwa znanych i cenionych językoznawców: Andrzeja Markowskiego i Radosława Pawelec - jest jedną z najbardziej aktualnych tego typu publikacji w Polsce. Zawierający 16 000 haseł słownik jest niezbędnym źródłem informacji zarówno dla osób, które zawodowo zajmują się pisaniem, jak również uczniów, studentów i obcokrajowców uczących się języka polskiego. Oprócz wyrazów obecnych w polszczyźnie od dawna słownik obejmuje także najnowsze słownictwo odnoszące się do różnych dziedzin nauki i techniki, a także życia społecznego i kulturalnego.

Współczesny słownik języka polskiego zawiera 62 000 haseł z zakresu polszczyzny ogólnej, wyrazy potoczne i środowiskowe, terminologię fachową, jak również słownictwo postrzegane dziś jako archaiczne. Odzwierciedla zmiany znaczeniowe dokonujące się w polszczyźnie na przestrzeni ostatnich kilku lat, odnotowując najciekawsze i najczęściej używane zapożyczenia. Słownik został przygotowany przez zespół językoznawców Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiej Akademii Nauk pod redakcją profesora Bogusława Dunaja.

Cena wydania DGP ze słownikiem - 6,99 zł., cena DGP bez dodatku – 2,60 zł.

Nakład ogółem DGP w poniedziałek – ok. 140 300 egz., we wtorek ok. 137 300 egz.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy