Skype wychodzi poza komputery

05-01-2010, 07:28

Firma zamierza wejść w segment wideo- i telekonferencji. W tym celu nawiązała współpracę z dwoma producentami telewizorów.

Skype, najbardziej znany komunikator internetowy, zamierza poszerzyć zakres świadczonych przez siebie usług i wejść na rynek połączeń konferencyjnych. To rozwiązanie jest bardzo szeroko stosowane w wielu firmach, przede wszystkich tych, które mają wiele oddziałów, w tym zagranicznych. Zamiast kosztownych podróży zagranicznych przeprowadza się zwykłe telekonferencje lub wideokonferencje. Dostarczaniem tych usług zajmowały się do tej pory przede wszystkim Cisco Systems Inc. oraz Polycom Inc.

W tym roku ma się to jednak zmienić. W związku z koniecznością ograniczania kosztów przez wiele firm można spodziewać się wzrostu zapotrzebowania na telekonferencje. Skype zamierza jednak zaoferować nową jakość. Aby to osiągnąć, firma podpisała umowy z dwoma producentami telewizorów - firmami Panasonic oraz LG.

Obie jeszcze w pierwszej połowie 2010 roku wprowadzą do sprzedaży specjalne modele telewizorów przystosowanych do połączeń wideokonferencyjnych oferowanych przez Skype. Do ich uruchomienia wymagane będą dodatkowo szybkie łącza internetowe (min 1 Mbps), wydajne procesory oraz kamery o wysokiej rozdzielczości. Aplikacja ma być dostępna w telewizorach serii VIERA-CAST firmy Panasonic oraz w 26 nowych modelach LCD oraz plazmowych firmy LG.

Firmy powinny być usatysfakcjonowane finansowymi warunkami korzystania z nowej usługi. Jak bowiem informuje Skype, połączenia między użytkownikami będą darmowe, natomiast w przypadku połączeń na numery stacjonarne i komórkowe obowiązywać będą te same korzystne stawki, co w przypadku tradycyjnego Skype'a.

Nowe modele telewizorów mają zostać zaprezentowane podczas Consumer Electronic Show w Las Vegas. Impreza zaczyna się w tym tygodniu.

Czytaj także: Będzie otwarta wersja klienta Skype


Źródło: Skype
Tematy pokrewne:  

tag wideokonferencjetag telekonferencjetag Skype
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031