Skype wkrótce w przeglądarce?

16-04-2012, 13:20

Popularny komunikator głosowy może być wkrótce dostępny również z poziomu przeglądarki internetowej - poinformował serwis "Windows Phone Sauce", który opierał się na ogłoszeniach o pracę publikowanych przez Microsoft.

Po tym jak niemal rok temu Microsoft zdecydował się na przejęcie usługi Skype, firma zapowiadała, że "uprości innowacyjną technologię, by mogli z niej korzystać znajomi, rodziny i ludzie w dowolnym miejscu". Transakcja warta 8,5 miliarda dolarów na razie nie przyniosła jednak większych efektów w postaci nowych produktów.

Czytaj także: Sukces Microsoftu na tabletach pod znakiem zapytania

Zdaniem witryny Windows Phone Sauce już wkrótce może się to zmienić, a do internautów trafić ma narzędzie Skype, które działa uruchomione bezpośrednio w przeglądarce. W ogłoszeniu o pracę Microsoft napisał, że poszukuje osób, które "pomogą w przeniesieniu doświadczeń związanych z wykorzystywaniem programu Skype do sieci".

Na razie koncern nie podaje jednak żadnych innych szczegółów, zaznaczając jedynie, że zależy mu na programistach, którzy mają "duże doświadczenie w przygotowywaniu interfejsów opartych o HTML5". Choć nie jest pewne, czy Microsoft rzeczywiście zdecyduje się na stworzenie narzędzia Skype, które działałoby w pełni w przeglądarce, scenariusz taki jest bardzo prawdopodobny.

Jak zauważa serwis The Verge, narzędzie uruchamiane w przeglądarce z obsługą HTML5 nie wymaga zainstalowanej wtyczki Adobe Flash, a zatem teoretycznie mogłoby znaleźć zastosowanie również na nowoczesnych smartfonach. Tego typu usługa z pewnością pomogłaby w popularyzacji programu, któremu wciąż przybywa konkurentów.

Czytaj także: Komunikator Microsoftu cenzuruje The Pirate Bay


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031