Skype dla Mac OS X: dostęp WiFi i współdzielenie ekranu

07-01-2009, 09:43

Komunikator Skype 2.8 Beta dla systemów Mac OS X został udostępniony wczoraj. Zawiera on m.in. funkcję dostępu do internetu Skype Access oraz współdzielenie ekranu. Funkcje te zostaną udostępnione w 2009 roku także w wersjach Skype dla innych systemów operacyjnych.

Skype Access to świadczona globalnie przez Boingo Wireless usługa bezprzewodowego dostępu do internetu z rozliczaniem minutowym. Pozwala ona na łączenie się z internetem z ponad 100 tys. punktów dostępowych Boingo WiFi na całym świecie.

Skype Access wyszukuje punkty dostępowe WiFi i wyświetla okienko zawierające wysokość opłat za minutę korzystania z sieci Boingo, rozliczanych z konta Skype. Korzystając ze Skype Access użytkownik płaci tylko za faktyczny czas połączenia i nie musi wpisywać danych karty kredytowej ani przejmować się logowaniem.

Stawki usługi Skype Access w oparciu o punkty dostępowe Boingo WiFi są takie same na całym świecie i wynoszą 0,16 EUR/0,22 USD z VAT (obecnie 0,65 gr). Nie ma żadnych opłat za połączenie ani opłat miesięcznych za korzystanie z usługi Skype Access. Wydatki internetowe można kontrolować po zalogowaniu się na konto użytkownika na stronie skype.com. Po zakończeniu połączenia z usługą Skype Access od salda użytkownika na koncie Skype zostanie odjęta odpowiednia kwota należności.  

Nowa funkcja współdzielenia ekranu wprowadzona w Skype 2.8 Beta dla Mac OS X wykorzystuje mechanizm podobny do rozmowy wideo Skype. Usługa polega na przesyłaniu w czasie rzeczywistym zaszyfrowanej zawartości ekranu użytkownika do osoby, z którą ekran jest dzielony. Dzięki temu można np. pokazać innym, nad czym dany użytkownik aktualnie pracuje lub wyjaśnić, jak należy wykonać daną czynność.

Korzystając ze Skype 2.8 Beta dla Mac OS X można również udostępniać swój ekran użytkownikom Skype dla Windows i Skype dla Linuksa, ale na razie nie ma możliwości wglądu w ich ekrany. 

Inne usprawnienia w Skype 2.8 Beta dla Mac OS X:

  • poprawione zarządzanie czatami: opcja sortowania czatów w szufladzie i nadawania im priorytetów,
  • czat przy pomocy komunikatów o nastroju: komunikaty o zmianie nastroju od znajomych są wyświetlane jako wiadomości na czacie,
  • duże obrazy w profilu: tak jak w Skype 4.0 Beta 2 dla Windows,
  • ukryte awatary w przychodzących prośbach o dodanie do listy kontaktów,
  • dodawanie komentarzy do kontaktów.

Następny artykuł » zamknij

Apple: Muzyka bez DRM w iTunes

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930