Skype 4.1 dla Windows już jest

03-07-2009, 07:05

Skype 4.1 dla Windows jest już dostępny. Komunikator posiada m.in. współdzielenie ekranu i ułatwienia dla niepełnosprawnych.

Komunikator można pobrać ze stron Skype. Przydatną nowością może być współdzielenie ekranu. Wcześniej funkcja ta była dostępna w Skype 2.8 dla systemów Mac.

Aby pokazać rozmówcy, co dzieje się na naszym ekranie, wystarczy kliknąć na ikonę Share w pasku narzędzi obszaru rozmowy w oknie Skype. Można dzielić się ekranem z każdym użytkownikiem Skype niezależnie od jego systemu operacyjnego. Nie jest jednak możliwe, aby dwóch użytkowników jednocześnie oglądało swoje ekrany.

Obecną wersję charakteryzuje również polepszenie jakości rozmów telefonicznych i wideo. Są też funkcje ułatwień dostępu, tzn. ułatwiono nawigację za pomocą klawiatury, dodano wsparcie dla czytników ekranowych oraz dla Microsoft Active Accessibility (MSAA).

W Skype 4.1 można wysłać kontakt poprzez przeciągnięcie go na obszar rozmowy tekstowej. Funkcja ta była dostępna w Skype 3.x i wróciła na prośbę użytkowników. Miłym dodatkiem może być Birthday Reminder – funkcja przypominająca o urodzinach znajomych.

Ponadto wprowadzono małe zmiany do wyglądu interfejsu i nowe zasady dotyczące haseł. Stare hasła będą działać, ale przy zakładaniu nowego konta stosowane będą nowe zasady dotyczące minimalnej długości hasła, stosowanych w nim znaków itd.

Więcej o komunikatorach w Dzienniku Internautów


Następny artykuł » zamknij

Iran: Można wysyłać SMS-y

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy