Skype 3.0: komunikator i platforma rozrywki

14-12-2006, 12:34

Firma Skype zaprezentowała pełną, trzecią wersję swojego komunikatora Skype dla systemu Windows (Skype 3.0 for Windows). Wraz z tą wersją pojęcie komunikacji przez Skype rozciąga się nie tylko na rozmowy, ale także na wspólna zabawę i rozrywkę. Co więcej, od nowego roku Skype wprowadza abonament na nieograniczoną liczbę rozmów.

Do programu Skype 3.0 dodano m.in. możliwość tworzenia czatów publicznych. Jeśli użytkownik zdecyduje się na założenie swojego czatu, to będzie jednocześnie jego moderatorem. Można też dołączyć do dyskusji otworzonej przez innego użytkownika i dzięki temu wymienić poglądy z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Nowy Skype daje tez możliwość wspólnej zabawy np. dzięki dostępnym grom online takim jak backgammon (gra znana też pod nazwą tryktrak) lub dzięki współdzielonemu, wirtualnemu szkicownikowi, na którym można wspólnie rysować.

szkicownik Skype

Tworzenie czatów i otwieranie gier, jest dostępne z poziomu okna rozmowy po wybraniu przycisku Więcej, jak to widać na poniższym zrzucie z ekranu.

przycisk Więcej


Dostęp do czatów i gier możemy również uzyskać z głównego menu (narzędzia >> zrób więcej).

dostęp do dodatków Skype Dostęp z poziomu okna rozmowy jest o tyle wygodniejszy, ża automatycznie zaprosi naszego rozmówcę do udziału w grze lub zabawie.

Nowy Skype daje też możliwość umieszczania klikalnych linków w polu opisu i umieszczenia np. informacji o tym, jakiej piosenki słuchamy akurat w internetowym radiu Last.FM.

Wraz z nowym Skype wprowadzono usługę Click-to-call, która umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych bezpośrednio ze strony internetowej, po kliknięciu na numer telefonu. Ta funkcja może mieć znaczenie szczególnie dla tych, którzy reklamują swoje usługi w sieci - mogą z niej skorzystać osoby, które zainstalowały specjalne rozszerzenie do przeglądarki Firefox lub Internet Explorer.

Interesujące jest również to, w jaki sposób firma Skype zdecydowała się naliczać opłaty za SkypeOut w USA i Kanadzie. Wprowadzono tam stałą opłatę za połączenie telefoniczne i już za niecałe 30 USD rocznie użytkownicy będą mogli wykonywać nieograniczoną ilość rozmów w granicach Kanady i USA. Dodatkowo klienci, którzy zarejestrują się przed pierwszym stycznia, otrzymają 50% rabatu na pierwszy rok rozmów.

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Marzec 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.