Skuteczny wniosek, czyli jak wydoić unijną krowę

ARTYKUŁ PROMOCYJNY 21-08-2010, 11:40

W okresie rozliczeniowym 2007–2013 Polska może rozdysponować 70 mld euro pomocy strukturalnej. Lepszego okresu na pozyskanie funduszy unijnych już prawdopodobnie nie będzie - uważa Anna Szymańska, autorka e-booka „Skuteczny wniosek, czyli jak wydoić unijną krowę”. Jeśli chciałbyś pozyskać środki dla własnej firmy, miasta, gminy lub po prostu świetnego pomysłu, to książka dla Ciebie.

Skuteczny wniosek, czyli jak wydoić unijną krowęOd trzech tygodni trwa nabór wniosków o dofinansowanie z funduszy unijnych pomysłów na biznes elektroniczny. PARP będzie je przyjmować do 30 września. Swoje projekty mogą składać tzw. mikroprzedsiębiorstwa (do 10 pracowników) i małe przedsiębiorstwa (mniej niż 50 pracowników). Jest o co walczyć - w tym naborze rozdysponowanych zostanie ponad 320 mln złotych.

Powstaje jednak pytanie: jak napisać skuteczny wniosek? Każdy z nas ceni wiedzę i doświadczenie praktyków. Jeżeli mamy zgłaszać się do kogoś po poradę, zawsze myślimy o kimś, kto osiąga ponadprzeciętne wyniki. Anna Szymańska pozyskała już ponad 150 mln złotych ze środków unijnych i postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem z tymi, którzy dopiero przymierzają się do pisania wniosku.

Spośród innych podręczników o tej tematyce „Skuteczny wniosek, czyli jak wydoić unijną krowę” wyróżnia się tym, że pokazuje krok po kroku procedurę wypełniania wniosku o dotację. W przystępny sposób wyjaśnia też zawiłe terminy i zwroty, podpowiadając, w którym momencie pisania wniosku ta wiedza przyda się Czytelnikowi.

>> Zamów: Skuteczny wniosek, czyli jak wydoić unijną krowę

Lektury książek Anny Szymańskiej należą do przyjemności dzięki samej autorce, która w sposób lekki i dowcipny opisuje złożone problemy i pojęcia. Jestem zachwycona stylem, który podbudowany jest rzetelną wiedzą oraz doświadczeniem. Moim zdaniem są to doskonałe drogowskazy do uporania się z zawiłością pozyskiwania środków UE ze wszystkich Programów Operacyjnych, jakie są oferowane zarówno osobom prywatnym, jak i instytucjom bez względu na ich rozmiar.
Aneta Żółkowska, ekonomistka

Co konkretnie można znaleźć w tym e-booku? Czytając „Skuteczny wniosek, czyli jak wydoić unijną krowę”:

  • Dowiesz się, jak skutecznie wypełnić formularz wniosku. Są tam dziesiątki tabelek, które teraz spokojnie wypełnisz, korzystając z wiedzy eksperta.

  • Dowiesz się, na co łatwo dostaniesz pieniądze i które pomysły nie mają szansy powodzenia.

  • Nauczysz się tworzyć studium wykonalności. Bez tego elementu nie zdobędziesz ani złotówki z unijnej kasy.

  • Poznasz najczęstsze błędy, które popełniają ci, którzy piszą wnioski, ale żaden z nich jeszcze nie "przeszedł".

  • Dowiesz się, na co konkretnie zwracają uwagę urzędnicy oceniający Twój projekt. Jeżeli posiadasz taką wiedzę, Twoja skuteczność drastycznie wzrasta.

  • Poznasz 21 warunków, które muszą być spełnione, aby wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną. Często całe miesiące pracy idą na marne, gdyż osoba pisząca wniosek nie dopilnowała jednego z tych warunków.

  • Dowiesz się, jakie 7 cech powoduje, że wnioski prawie zawsze przynoszą pieniądze ich autorom. Wystarczy, że się do nich zastosujesz, a to zwiększy mocno Twoje szanse.

Kupując tego e-booka, otrzymasz dodatkowo 20% rabatu na drugą publikację tej samej autorki pt. Fundusze unijne i europejskie.

Dowiedz się więcej i zamów: Skuteczny wniosek, czyli jak wydoić unijną krowę

>> Odwiedź Złote Myśli - Last Minute, First Minute

Zobacz więcej e-booków


To warto przeczytać

fot. LeslieAnn  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: