Sklepy internetowe chcą być bezpieczne

PATRONAT MEDIALNY 03-02-2011, 09:32

W odbywającym się pod patronatem Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka konkursie Bezpieczny eSklep zarejestrowało się już ponad 1500 sklepów internetowych. W związku z tak dużym zainteresowaniem inicjatywą organizator konkursu - Instytut Logistyki i Magazynowania (ILIM) - przedłużył termin rejestracji do piątku, 4 lutego 2011 do godziny 12.00.

W Polsce systematycznie rośnie ilość zakupów internetowych. Nie brakuje także informacji, jak kupować w sieci, dlaczego jest to opłacalne oraz na co zwracać uwagę wybierając sklepy i produkty. Liczne są także wypowiedzi i artykuły, jak prawidłowo prowadzić sklep internetowy, które elementy świadczą o jego wiarygodności, bezpieczeństwie, a także o czym powinien pamiętać przedsiębiorca sprzedając w sieci. Konkurs Bezpieczny eSklep (bezpiecznyesklep.pl) ma odpowiedzieć na pytanie, czy te porady znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, czy możemy się czuć bezpiecznie, kupując w sieci

>> Czytaj także: Rusza ogólnopolska akcja Bezpieczny e-Sklep

– Konkurs przerósł nasze oczekiwania. Liczba ponad 1500 zarejestrowanych e-sklepów pokazuje, jak ważne jest dla nich wykazanie się bezpieczeństwem i wiarygodnością – mówi Kinga Szewczyk, koordynator projektu Bezpieczny eSklep. W związku z ogromnym zainteresowaniem konkursem zdecydowaliśmy się przesunąć ostateczny termin zgłaszania się sklepów do piątku 4 lutego 2011 dodaje.

Konkurs ogłosił Instytut Logistyki i Magazynowania (ILiM), który od kilku lat aktywnie obserwuje i analizuje sektor e-gospodarki. Instytut publikuje jeden z największych raportów branżowych - „Elektroniczna gospodarka w Polsce”, zajmuje się także certyfikacją sklepów internetowych. Europejski znak jakości Euro-Label przyznawany jest sklepom, które przejdą pozytywnie audyt certyfikacyjny. Audyt weryfikuje m.in. poprawność prezentacji danych oraz oferty sklepu, regulaminu oraz ochrony danych osobowych.

>> Czytaj także: Konkurs Bezpieczny eSklep na półmetku

Patronat honorowy nad Konkursem objął Minister Gospodarki Waldemar Pawlak. Patronat merytoryczny: Europejskie Centrum Konsumenckie, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Polska Agencja Przedsiębiorczości oraz portal Sklepy24.pl. Partnerzy główni: Unizeto, Benhauer. Partner medialny: Bankier.pl.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31