ShowRSS wypełnia lukę po FeedMyTorrents

27-05-2009, 09:53

Miłośnicy seriali pobieranych przez sieć BitTorrent mogą odetchnąć z ulgą. Po zamknięciu FeedMyTorrents (FMT), serwisu udostępniającego kanał RSS z linkami do najnowszych epizodów, na jego miejsce niemal natychmiast powstała strona showRSS.

Admin hiszpańskiej strony Karmorra, nie mogąc pogodzić się ze zniknięciem FMT, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i samemu stworzyć serwis o podobnej funkcjonalności. W ten oto sposób powstał showRSS - strona, która udostępnia dostosowany do wymogów użytkownika kanał RSS z namiarami na pliki torrent z najnowszymi serialami telewizyjnymi.

ShowRSS - strona główna
fot. - ShowRSS - strona główna
ShowRSS po zalogowaniu pozwala wybrać interesujące nas pozycje i stworzyć przez to indywidualny kanał RSS. Po ukazaniu się nowego odcinka otrzymujemy tylko jeden link do pliku torrent, co pozwala uniknąć chaosu, który wprowadziłyby duplikaty. Po skonfigurowaniu klienta BitTorrent obsługującego kanały RSS (np. uTorrent) nowe odcinki będą pobierane automatycznie przy wykorzystaniu linków udostępnionych przez showRSS.

ShowRSS a prawo

Twórca showRSS na wstępie oświadczył, że nie ma zamiaru ulegać potencjalnym żądaniom odnośnie zamknięcia jego serwisu. Jak twierdzi, jego działalność jest w 100% zgodna z obowiązującym w Hiszpanii prawem, gdyż nie czerpie on żadnych zysków z funkcjonowania strony. Nie umieści na niej również żadnych reklam, a za serwer płaci z prywatnych pieniędzy.

Właśnie z powodu gróźb ze strony wytwórni muzycznych zamknięty został serwis FeedMyTorrents. Jednak w przypadku showRSS nie powinno być z tym większego problemu, gdyż prawo hiszpańskie należy do najbardziej liberalnych, jeśli chodzi o korzystanie z sieci P2P, co swoją drogą niedawno zaniepokoiło rząd USA, który nawołuje rząd hiszpański do zmiany takiego stanu rzeczy.


Źródło: TorrentFreak
Tematy pokrewne:  

tag ShowRSStag serialetag RSStag FeedMyTorrents
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31