SetJam przejęty przez Motorolę

23-12-2011, 09:25

Mobilny oddział Motoroli przejął firmę SetJam, która zajmuje się "budowaniem przyszłości telewizji" - czytamy w informacji przekazanej przez korporację. Co ciekawe, większość zespołu SetJam stanowią Polacy.

- Piszę wam to, by dać znać, że SetJam zostało zakupione przez Motorolę Mobility - poinformował Ryan Janssen szefujący zespołowi tworzącemu usługę SetJam. - Wszyscy jesteśmy tutaj bardzo podekscytowani tego typu przejściem.

Czytaj także: Android 4.0 dla smartfonów Sony Ericsson w kwietniu

Jak poinformował Janssen, Motorola oraz SetJam dzielą wspólną wizję przyszłości dostarczania oraz odkrywania treści, a także jej konsumpcji z poziomu ekranu telewizora. Jako lider technologii wideo, Motorola dostarczy nam niedostępne do tej pory poziomy zasięgu i dystrybucji - napisał szef zespołu SetJam.

Obecnie SetJam posiada w swojej ofercie oprogramowanie dla systemów wbudowanych, w tym specjalne widgety ułatwiające dostęp do filmów oraz stron internetowych z poziomu telewizora. W ramach usługi rozwijane są również narzędzia dla programistów.

Firma chwali się, że już teraz wspiera wygodny dostęp do treści od dostawców takich, jak Cartoon Network, MTV, Disney, Nickelodeon, Adult Swim, Spike, TBS, CBS, WB, FX, South Park Studios, Crunchyroll, Fox czy TNT. Choć nie wiadomo, ile Motorola Mobility musiała zapłacić za przejęcie SetJam, bez wątpienia jest to kolejny krok, który ma umożliwić wyszukiwarkowemu gigantowi ekspansję na telewizorach. Warto przypomnieć, że producent smartfonów został niedawno nabyty przez firmę Google za ponad 12,5 miliarda dolarów. 

Czytaj także: Google inwestuje w czystą energię


Źródło: TechCrunch
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31