Serwis ABC-Podatki.pl z Programem do rozliczeń Pitax

23-11-2016, 09:17

Wielkimi krokami zbliża się okres rozliczeń PIT za 2016 rok. Na rynku podatkowym funkcjonuje wiele darmowych rozwiązań ułatwiających podatnikom rozliczenie zeznań podatkowych. Serwis ABC-Podatki ogłosił, że w tym roku promować będzie Program wrocławskiej firmy Pitax Łatwe Podatki.

abc-podatki.pl

Oznacza to znaczące zwiększenie zasięgu programu Pitax na rynku rozliczeń podatkowych, na którym mnoży się od programów rozliczeniowych.

„Szukamy najlepszych rozwiązań dla podatników, a co za tym idzie optymalnego programu, który zadowoli wszystkich wypełniających zeznania podatkowe. W tym roku stwierdziliśmy że będzie to Program Pitax Łatwe Podatki” – mówi Tomasz Nordyński, prowadzący serwis ABC Podatki.

PITax.pl stawia na intuicyjność oraz prostotę rozliczenia. Zgodnie ze sztandarowym hasłem programu “dziecinne proste PIT-y”, kreator rozliczeniowy  zadaje proste pytania, bez stosowania zawiłych terminów podatkowych. Przetłumaczono język podatkowy na język polski; z 10-zdaniowego nudnawego elaboratu wyłuskano najistotniejsze informacje oraz zapisano je w postaci krótkich i jasnych pytań skierowanych do użytkownika, który chce jak najszybciej i poprawnie rozliczyć PIT.

Rolą osoby rozliczającej podatek jest jedynie odpowiedzieć na te pytania, z którymi poradziłoby sobie nawet dziecko. Na podstawie odpowiedzi udzielanych przez użytkownika, system sam wybierze odpowiedni rodzaj formularza PIT spośród PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 oraz dobierze odpowiednie załączniki.

Dostępny będzie pod adresem Program do PIT na 2016/2017 oraz będzie promowany w obrębie całego portalu.

 

Nowy Program i więcej informacji o Rozliczeniach

Serwis oprócz zmiany programów rozszerza treść na stronie, aby w pełni zaspokoić potrzeby podatników. W tym roku uruchomiona została także nowa platforma społeczności, w której każdy może zadać pytanie na temat rozliczenia podatku, dostępna pod adresem porady.abc-podatki.pl. Podatnicy mogą liczyć na odpowiedzi zarówno innych użytkowników jak i bardziej zaznajomionych w temacie rozliczeń ekspertów.

 

Szykuje się kolejny rekordowy rok w rozliczeniu online

Od kilku lat systematycznie bite są rekordy w rozliczeniu PIT przez Internet. Z wprowadzonego przez Ministerstwo finansów udogodnienia w 2008 roku skorzystano... 310 razy. Od tego czasu jednak ilość rozliczeń online rośnie lawinowo, i w 2016 roku osiągnęła według szacunków blisko 45% wszystkich podatników. To daje imponującą liczbę ponad 12 milionów wysłanych elektronicznie formularzy.

 „Podatnicy rozliczający się przez Internet, to dla nas bardzo ważni użytkownicy. Systematycznie rozwijamy treści poradnikowe związane z tym coraz popularniejszym sposobem na wysłanie i wypełnienie deklaracji podatkowych” – dodaje prowadzący ABC Podatki.

 

ABC-Podatki.pl powstał w 2013 roku jako niewielki serwis o rozliczeniach PIT, po 3 latach, w minionym roku zanotował rekordową liczbę ponad 900 000 odwiedzin w okresie rozliczeń PIT 2016. Wcześniej serwis ABC-Podatki.pl promował rozwiązania PIT Format.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: