Ruszyła 6. edycja akcji „Adoptuj pszczołę”

12-09-2018, 10:58

Po raz kolejny tysiące osób z całej Polski mają możliwość zaangażowania się w pomaganie pszczołom, dzięki czemu nasz kraj staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym owadom zapylającym. W tym roku adopcje pomogą m.in. poszerzyć krąg instytucji wdrażających Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających.

Pszczoły można adoptować na stronie Adoptujpszczole.pl od 12 września do 24 października br. włącznie. Dzięki tegorocznej edycji „Adoptuj pszczołę” m.in. rozbudowana zostanie koalicja osób i instytucji wdrażających Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających, kontynuowane będą badania roślin miododajnych pod kątem zagrożenia pszczół szkodliwymi neonikotynoidami, a także powstanie system, który ułatwi pszczelarzom i rolnikom wzajemne informowanie się o planowanych działaniach - tak, aby mogli unikać katastrof ekologicznych.

„Adoptuj pszczołę” to największy w Polsce pod względem liczby uczestników projekt crowdfundingowy. Decydując się na wirtualne adopcje na stronie Adoptujpszczole.pl każdy ma szansę pomóc pszczołom miodnym i dziko żyjącym.

W ubiegłorocznej edycji akcji ponad internauci „adoptowali” ponad 142 tys. pszczół. W poprzednich latach udało się m.in. zebrać pieniądze na projekt naukowy, który pozwala lepiej poznawać życie tych owadów w Polsce, zbudować hotele dla pszczół samotnic i innych dziko żyjących zapylaczy w całym kraju, odbudować populację pszczół w Przyczynie Dolnej, a także przeprowadzić konsultacje społeczne Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających.

Inauguracja projektu otrzyma oprawę w postaci wydarzenia pod hasłem „Najpiękniejszy pszczeling świata!”, w ramach którego 12 września po godzinie 20.30 na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wyświetlona zostanie specjalna animacja, a zilustruje ją improwizowany koncert na Placu Defilad.

Dodatkowym elementem tegorocznej akcji „Adoptuj pszczołę” będzie licytacja Złotej Pszczoły, zaprojektowanej i ręcznie wykonanej przez Annę Orską, prowadzona w serwisie charytatywni.allegro.pl.

Źródło: Agora S.A.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728