Ruszył portal dla kobiet z rakiem

PAP 10-09-2011, 11:33

We wrześniu rozpoczął działanie portal internetowy www.jestemprzytobie.pl, którego celem jest wspieranie w walce z chorobą kobiet cierpiących na raka narządów płciowych.

Na portalu można zadać pytania ekspertom, by rozwiać wątpliwości na temat objawów choroby czy sposobu terapii, przeczytać porady psychologów i lekarzy oraz prawdziwe historie pacjentek leczonych z powodu raka narządów płciowych.

- Jest to miejsce, gdzie zamieszczane są wiarygodne informacje i treści sprawdzone pod względem merytorycznym, dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów narządów rodnych u kobiet. Chodzi nam o to, żeby dzięki temu portalowi kobiety miały kompendium wiedzy o chorobie, bo żeby z nią walczyć, trzeba mieć sporą wiedzę. Drugi nasz cel to wsparcie psychologiczne, które jest kluczowe w tej walce - wyjaśnia Elżbieta Więckowska, szefowa Fundacji "Różowa Konwalia" im. prof. Jana Zielińskiego.

Jest to jedna z czterech organizacji pozarządowych współtworzących program "Jestem przy Tobie", w ramach którego działa portal. Trzy pozostałe to: Fundacja MSD dla Zdrowia Kobiet, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Onkologicznych i Ogólnopolska Organizacja Na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy "Kwiat Kobiecości".

Czytaj także: Aplikacją w czerniaka

Rocznie nowotwory złośliwe narządów płciowych diagnozuje się u ponad 12 tys. kobiet. Nowo powstały portal www.jestemprzytobie.pl ma je wesprzeć w procesie leczenia, odpowiadać na pytania i motywować do walki z chorobą, a także udowodnić, że warto żyć i nawet po takim doświadczeniu można się życiem cieszyć. Ma on służyć także rodzinie i przyjaciołom pacjentek, którzy chcą i mają siłę działać, ale często nie wiedzą, jak być podporą i jak zmotywować chorą do walki z rakiem.


Źródło: PAP
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930