RIM udostępnia chmurowe rozwiązania dla swoich smartfonów

19-08-2011, 15:24

Kanadyjski producent smartfonów zaprezentował nowe rozwiązania dla małych i średnich firm.

Research In Motion pomagało podczas niedawnych zamieszek w Londynie namierzać chuliganów, co nie spodobało się grupie hakerów. Tym razem kanadyjski producent ujawnił nowości przeznaczone dla firm.

>>Czytaj także: BlackBerry pomógł namierzyć londyńską nastolatkę

Sonda
Sprawdzasz prognozę pogody na swoim smartfonie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak można przeczytać na stronie nowej usługi BlackBerry Management Center, ma ona ułatwić małym i średnim firmom zarządzanie urządzeniami od RIM. Maksymalna liczba urządzeń, jakie można w ten sposób kontrolować, wynosi 100 sztuk, co w większości przypadków powinno być wystarczające.

BlackBerry Management Center jest rozwiązaniem darmowym i umożliwia na przykład zdalne blokowanie firmowych smartfonów czy wymazywanie ich pamięci razem z danymi na karcie micro SD. Dla równowagi chmurowy system pozwala także na wykonywanie kopii zapasowych, których częstotliwość można dowolnie dopasowywać.

Usługa ma również umożliwić zdalne wyświetlanie na ekranie urządzenia dowolnej wiadomości, a także odtworzenie sygnału dźwiękowego. Może również ułatwić migrację ustawień i danych między różnymi urządzeniami BlackBerry.

Warto zauważyć, że podobne rozwiązania planuje zaproponować swoim klientom również Apple w ramach iCloud. W przypadku RIM z nowych funkcji można jednak skorzystać za darmo, a do tego za jednym zamachem kontrolować stosunkowo dużą liczbę urządzeń.

>>Czytaj także: BlackBerry zhakowane za pomoc londyńskiej policji


Następny artykuł » zamknij

Dane osobowe w chmurach

Źródło: BlackBerry
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031