Revolut pozyskał dodatkowe 80 mln USD finansowania

30-07-2020, 10:10

Revolut, globalna platforma usług finansowych, ogłosił pozyskanie dodatkowego finansowania w wysokości 80 milionów dolarów. Tym samym zamknął rundę finansowania Serii D na poziomie 580 milionów dolarów. Utrzymał też aktualną wycenę.

  • Dodatkowe finansowanie w Serii D pomoże przyspieszyć rozwój działalności bankowej w Europie i uruchomić nowe produkty w USA

  • TSG to amerykański fundusz private equity z Doliny Krzemowej specjalizujący się we wspieraniu globalnych marek konsumenckich

Revolut wykorzysta dodatkowe środki aby przyspieszyć rozwój działalności bankowej w Europie - w tym oferty depozytowej i usług kredytowych - i uruchomić nowe produkty - w tym funkcji do zarządzania subskrypcjami i rozwoju platformy z okazjami zakupowymi.

- Nie poszukiwaliśmy aktywnie dodatkowego kapitału. TSG zwrócił się do nas z propozycją współpracy oferując swoje doświadczenie w zarządzaniu innowacyjnymi markami konsumenckimi na skalę globalną. Cieszymy się mogąc skorzystać z wiedzy nowego partnera. Liczymy, że przyspieszy to rozwój naszej platformy - powiedział Nik Storoński, CEO i współzałożyciel Revolut.

W najbliższych tygodniach Revolut udostępni klientom usługę do zarządzania subskrypcjami, która przypomni o upływających terminach darmowych subskrypcji próbnych i pomoże pozbyć się zbędnych subskrypcji jednym kliknięciem.

Revolut spożytkuje finansowanie także do rozwoju Rewards, algorytmu rozpoznającego ulubione marki klienta i oferującego mu personalizowane rabaty, obniżki i cashback, by osiągnął więcej korzyści z posiadanych środków.

- Teraz, gdy Seria D finansowania jest zakończona, skupiamy nasze siły i zasoby na rozwoju usług bankowych w Europie i rozwoju produktów w USA. Biorąc pod uwagę aktualne otoczenie rynkowe, cieszymy się mając tak stabilną pozycję by zaoferować lepsze usługi bankowe ludziom na całym świecie - dodał Nik Storoński.


Źródło: Artykuł na podstawie informacji prasowej lub przedruk z możliwymi skrótami. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść.
Tematy pokrewne:  

tag Revoluttag fintechtag finansowanie
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy