Przyszłość tabletów? Zapomnijcie o wbudowanym procesorze czy baterii

28-03-2013, 11:53

Zapewne niejedna osoba zdziwiłaby się, nad czym już teraz pracują technologiczni giganci.

Amazon złożył ostatnio wniosek patentowy związany z tabletami przyszłości. Jeśli uważacie, że będą miały po prostu lepsze ekrany i szybsze procesory, to bardzo się mylicie.

Tablet według Amazona

Bez pamięci i procesora

Okazuje się, że już za kilka lat obraz wyświetlany na tabletach może być generowany w zupełnie innym urządzeniu. Mobilne gadżety będą po prostu odbiornikami i prawdopodobnie nie będą posiadały własnej pamięci czy nawet baterii.

Informacje oraz zasilanie mają być przesyłane do urządzenia ze specjalnej skrzynki, która prawdopodobnie byłaby również podłączona do internetu.

Stary i nierealny pomysł?

Sonda
Tablet bez baterii i pamięci to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Warto zauważyć, że już od lat towarzyszy nam pomysł stosowania terminali, do których przesyłane są wszelkie informacje. Problem pojawia się jednak, gdy utracimy kontakt ze zdalnym serwerem czy - jak w przypadku koncepcji Amazona - ze zdalną skrzynką nadawczą.

Choć wady łatwo wymienić, trzeba również dostrzec masę zalet tego typu pomysłu. Jedna "skrzynka nadawcza" ustawiona w klasie umożliwiałaby dostęp do zasobów wszystkim uczniom w pobliżu. Biorąc pod uwagę, że tablety składałyby się głównie z ekranu, bez wątpienia byłyby również znacznie tańsze niż obecnie. Zastosowań nowego pomysłu nie brakuje, więc pozostaje czekać na pierwsze działające prototypy.


Źródło: USPTO
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829