Przegląd e-biznes 31.01.2017

31-01-2017, 14:57

W dzisiejszym przeglądzie....

  • Samsung i ÖAMTC Fahrtechnik pracują nad Samsung Drive - aplikacją VR, która ma pozwolić trenującym kierowcom (np. w szkołach jazdy) na bezpieczne sprawdzenie własnych reakcji na stresujące sytuacje na drodze w wirtualnym świecie za okularami Samsung Gear VR (źródło: materiał prasowy Samsung).

 

  • Kolejny krok w tworzeniu superpociągów Hyperloop Elona Muska. W miniony weekend zespoły naukowców, które uczestniczą w konkursie SpaceX, pokazały modele swoich pociągów w akcji. Najlepszy okazał się model Uniwersytetu w Delfts w Holandii. Szczegóły w Business Insider.
  • Daimler planuje kupić Taxibeat - grecki dochodowy startup oferujący aplikację do zamawiania taksówek za (zapewne) 43 mln dol. Nie byłby to pierwszy zakup, celujący w tego rodzaju aplikację, w portfolio Daimlera. Szczegóły na TechCrunchu.
  • Jak donosi ZDNet, Oracle przymierza się do kolejnego zakupu startupu.Tym razem będzie to czeska firma Apiary, która oferuje narzędzia pozwalające na tworzenie API w oprogramowaniu chmurowym.
  • Alexa, sztuczna inteligencja Amazon, staje przed nowym zadaniem. Jak czytamy w Venture Beat,  posiadacze specjalnego  konta klienta Starbucks mogą za pośrednictwem wirtualnej asystentki złożyć i opłacić zamówienie w konkretnym lokalu sieci, zanim jeszcze tam dotrą.
  • Nie tylko gry, symulatory czy kino przyszłości.  Do znanych zastosowań wirtualnej rzeczywistości (VR) można dopisać m.in. rezerwację pokojów hotelowych. O przydatności VR dla branży hotelarskiej pisze Puls Biznesu.
  • Wrocławskie MPWiK w 2017 r. za 1 mln zł. rozbuduje własny system IT - Smartflow - służący do wykrywania awarii w sieci wodociągowej. Przez rok ma on przynieść kilka milionów zł oszczędności. W tworzeniu systemu uczestniczyły firmy Microsoft i Future Processing (źródło: materiał MWPiK we Wrocławiu).
  • Łaska użytkownika na pstrym koniu jeździ. Po fali oburzenia na Ubera, którego kierowcy jeździli na lotnisko JFK podczas strajku taksówkarzy (sprzeciw wobec dekretu imigracyjnego prezydenta Donalda Trumpa), wzrosła ilość pobrań aplikacji firmy konkurencyjnej Lyft. O szczegółach w Business Insider.
  • TechCity News informuje, że w Londynie wystartował właśnie nowy fundusz inwestycyjny (venture capital), który będzie się skupiał na wsparciu startupów z z branży fintech. Nazywa się Motive Partners i  na razie nie ujawnia zbyt wiele na swój temat.

Zapraszam do czytania, komentowania oraz przesyłania na adres jr@di24.pl linków do aktualnych lub ponadczasowych materiałów o e-biznesie - możliwe, że zasygnalizuję je w kolejnym przeglądzie.


Tematy pokrewne:  

tag przegląd e-biznestag przegląd
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31