Programiści z SaveUp nagrodzeni w konkursie Hack4Europe

15-06-2011, 12:33

Zespół programistów z Poznania stworzył najlepszą aplikację mobilną, która wykorzystując zdjęcia, umożliwia dostarczenie szczegółowych informacji na temat dzieł sztuki.

Już w maju wspominaliśmy o polskiej konkurencji dla narzędzia Google Goggles stworzonej przez SaveUp, które umożliwia m.in. wyszukiwanie oraz porównywanie cen książek na podstawie ich zdjęć zrobionych aparatem smartfona.

>>Czytaj także: Listonic dla Androida z rozpoznawaniem mowy, czyli powiedz smartfonowi, co chcesz kupić

Sonda
Smartfon ma szansę zastąpić przewodnik turystyczny?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem poznańscy programiści zostali wyróżnieni również w ramach konkursu Hack4Europe. Spotkania informatyków na tzw. hacktonach (maratonach hakerów) odbyły się w Poznaniu, Barcelonie, Londynie oraz Sztokholmie. 

Zespoły zostały postawione przed trudnym zadaniem stworzenia eksperymentalnych narzędzi wykorzystujących dane zebrane przez Fundację Europeana. W jej bazach danych znaleźć można m.in. 20 mln obiektów europejskiego dziedzictwa kulturowego, w tym filmy, zabytki oraz szczegółowe informacje na temat dzieł sztuki.

Zadanie niewątpliwie utrudniał fakt, że na przygotowanie programu zespół otrzymywał wyłącznie dwa dni. Polskiemu zespołowi udało się pomimo to zwyciężyć w kategorii projektu o największej wartości biznesowej.

Konkursowe narzędzie mobilne umożliwia użytkownikowi wykonanie zdjęcia obrazu w muzeum, na podstawie którego otrzymuje on związane z nim dodatkowe informacje. Program umożliwia również rozpoznawanie i tłumaczenie tekstu na inny język, zatem może się okazać niezwykle ciekawą propozycją dla wielu turystów.

>>Czytaj także: Polska konkurencja dla Google Goggles


Źródło: SpeedBlog
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031