Pracownicy Google testują swoją usługę muzyczną?

26-03-2011, 14:47

Smartfony przejmują coraz więcej funkcji znanych do tej pory wyłącznie z desktopów, a informatyczni giganci już wkrótce zaprezentują dla nich kolejne usługi.

Jak wspominaliśmy niedawno, niektóre patenty Google są naprawdę absurdalne, jednak firmie nie można odmówić wielu udanych projektów, szczególnie jeśli chodzi o urządzenia mobilne.

>>Czytaj także: Baidu planuje stworzyć swój mobilny system operacyjny

Sonda
Google Music wystartuje w maju?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak informuje serwis CNet, pracownicy Google już teraz testują wewnętrznie nową usługę muzyczną. Dostęp do internetowego sklepu będą mieli także użytkownicy Androida, a to w połączeniu z chmurowymi usługami giganta z Mountain View może dać naprawdę ciekawe efekty.

Plotki dotyczące uruchomienia Google Music pojawiały się już w ubiegłym roku, jednak przypuszcza się, że na drodze do wcześniejszego startu wyszukiwarkowemu gigantowi stanęły wytwórnie muzyczne. 

Google - w odróżnieniu od konkurencji - chce pozwalać użytkownikom na odsłuchiwanie całych utworów przed ich zakupem, co z oczywistych względów nie przypadło do gustu także organizacjom antypirackim.

Obecnie przypuszcza się, że nowa usługa może zostać zaprezentowana w maju na konferencji Google I/O, choć streaming muzyki do urządzeń przenośnych wciąż w wielu krajach jest utrudniony ze względu na ograniczony i drogi transfer w sieciach komórkowych.

>>Czytaj także: Google przyznaje: mamy problem z wydajnością Gmaila


Źródło: CNET
  
znajdź w serwisie

Brak danych. Sprawdź później :)
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031