Portale zarobią na medycynie?

Forsal.pl 15-03-2010, 08:46

Po latach walki o internautów zainteresowanych motoryzacją, sportem czy plotkami portale coraz mocniej poszukują nowych grup użytkowników. Teraz stawiają na Polaków szukających informacji o zdrowiu.

Spośród największych portali duży krok w tym kierunku zrobił właśnie portal Onet.pl, otwierając serwis MedOnet.pl przeznaczony dla osób poszukujących w sieci informacji na temat zdrowia i leków.

To dobry kierunek. Branża farmaceutyczna jest bogata, ale na razie większość pieniędzy reklamowych wydaje w telewizjach. Po części dlatego, że w internecie nie ma po prostu ciekawej, rozbudowanej i przystępnej oferty, dzięki której mogliby dotrzeć do potencjalnych klientów – tłumaczy Adam Wysocki, szef Next, agencji interaktywnej zajmującej się planowaniem kampanii reklamowych w sieci.

>>> Czytaj: Monitoruj swoje zdrowie online

By przyciągnąć internautów, Onet postawił na porady lekarzy, ale także udostępnił narzędzia do autodiagnozy, bazy placówek medycznych, informacje o chorobach. Swoje opinie mogą zostawiać też sami internauci.

Badania Megapanel pokazują, że porad zdrowotnych w sieci szuka co trzeci internauta. W przeważającej części – aż 75 proc. – są to kobiety. A skoro internauci szukają informacji, to będą chcieli też kupować produkty. Leki bez recepty i inne produkty medyczne nabywa za pośrednictwem internetu już co dziesiąty użytkownik.

Szczegóły w Forsal.pl w tekście pt. Portale internetowe chcą zarabiać na medycynie.

Michał Fura

Forsal.pl


Następny artykuł » zamknij

Ćwierć wieku domeny .com

Źródło: Forsal.pl
Tematy pokrewne:  

tag zdrowietag portaletag poradytag medycynatag e-biznes
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930