Polski startup w Brazylii, start eKatalogów. Przegląd #ebiznes

06-06-2017, 08:49

W dzisiejszym przeglądzie znajdziecie m.in. informacje, który polski startup otworzył biuro w Brazylii, na co pozwalają eKatalogi i czy przelewy natychmiastowe są popularne. Zapraszam do lektury!

  • KIR - dostawca systemu płatności internetowych Elixir - odnotował w maju (w odniesieniu do maja 2016) wyraźny wzrost popularności przelewów natychmiastowych. O ile liczba rozliczonych transakcji "zwykłych" zwiększyła się r/r o ponad 8%, a ich wartość o 9,3%, o tyle w przypadku płatności natychmiastowych liczba transakcji r/r wzrosła o 80%, natomiast wartość o 67%. Rozliczono 370,44 tys. transakcji o wartości 1,34 mld zł (źródło: materiał prasowy KIR).
  • Urząd Zamówień Publicznych udostępnił Elektroniczną Platformę Katalogów Produktów eKatalogi. To bezpłatna internetowa platforma zakupowa łącząca małych i średnich przedsiębiorców, jako sprzedających, z sektorem administracji i instytucjami publicznymi jako kupującymi. Ma ułatwić obu stronom dostęp do transakcji poniżej kwot zobowiązujących do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych - jest to 30 tys. euro (dla większości zamawiających). Obecnie wykonawcy mają możliwość bezpłatnego zaprezentowania swoich towarów bądź usług w prawie 300 naborach (źródło: materiały Urzędu Zamówień Publicznych).
  • TogetherData - polski zespół analityków wielkich zbiorów danych (Big Data) - otwiera biuro w Sao Paulo w Brazylii. Wśród odbiorców usług znajdą się wydawcy wielomediowi, agencje peformance, dostawcy usług email marketingowych i mobilnych. Firma oczekuje, że nowe biuro pozwoli na podwojenie zysków oraz planuje zwiększenie zatrudnienia o co najmniej kolejne 40 osób (tyle jest aktualnie pracowników w firmie). W planach jest otwarcie biur w Meksyku i Indonezji (źródło: materiał prasowy firmy Together Data).
  • Tyski Maxcom - producent i dystrybutor telefonów komórkowych - rozpoczął ofertę publiczną, z której planuje pozyskać ok. 45 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na rozwój nowych modeli klasycznych telefonów oraz smartfonów, w tym innowacyjnego smartfona dla seniorów (w sumie 28 mln zł) oraz na ekspansję w Europie (źródło: materiał prasowy firmy Maxcom).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.

>> Polecamy: Rachunki firmowe


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy