Polska gra CityRace.Me wśród najlepszych gier mobilnych IMGAs

21-02-2012, 14:26

Z prawie 500 gier tylko 5 otrzymało nominację do tytułu Najlepszej Gry Rozgrywanej w Świecie Rzeczywistym w Międzynarodowym Konkursie Gier Mobilnych (International Mobile Gaming Awards IMGAs). Wśród nominowanych znalazł się CityRace.Me, mobilna gra geolokalizacyjna stworzona przez polski startup. Ty też możesz pomóc jej wygrać!

Jeśli Czytelniku grałeś kiedykolwiek w grę Snake, znaną z telefonów Nokia, lub oglądałeś film Tron, to idea CityRace.Me nie będzie Ci obca. Jest to mobilna gra geolokalizacyjna, która łączy w sobie cechy zarówno popularnego Snake'a, jak i wyścigów z Tronu, przeniesione jednak do... świata rzeczywistego.

CityRace.MeW CityRace.Me nie wystarczy wygodnie siedzieć w fotelu, trenując kciuki na telefonie. Ta gra zmusi Cię do wyjścia z domowych pieleszy, do odrobiny ruchu i szaleństwa.

Celem gracza w CityRace.Me jest jak najszybsze okrążenie przeciwnika, tak by przeciął nasz tor ruchu. Do pomocy mamy jedynie wyświetlacz smartfonu, na którym widoczne są trasy, które przebyli wszyscy uczestnicy gry. Bardzo przydaje się także znajomość terenu, na którym toczy się rozgrywka, odrobina sprytu i możliwość szybkiego przemieszczania się. Można zatem biegać, jeździć na rolkach, rowerze, motorze, a także ścigać się samochodem - dozwolone sposoby przemieszczania się gracze ustalają między sobą.

Pomysł na grę CityRace.Me ujrzał światło dzienne podczas pierwszej polskiej edycji Startup Weekendu, który odbył się w maju 2011 roku w Warszawie. Aplikacja zdobyła praktycznie wszystkie nagrody podczas tej imprezy. Zdobyła wyróżnienie także podczas innych konkursów, takich jak Startup Fest oraz Hive53 Pitching Contest w Krakowie.

- CityRace.Me powstało w oparciu o stworzoną przez nas unikalną technologię GRID ENGINE umożliwiającą tworzenie geolokalizacyjnych gier rozgrywających się w czasie rzeczywistym. Zostanie ona udostępniona developerom, tak by każdy mógł stworzyć własną grę. Gra zapowiada nową generację geolokalizacyjnych gier rozgrywających się w świecie rzeczywistym - tłumaczą twórcy w komunikacie przesłanym do redakcji.

Mimo iż minęło już wiele miesięcy od powstania prototypu, twórcy CityRace.Me wciąż nie udostępnili publicznie swojej aplikacji. Mogę jednak potwierdzić, że opisywana apka działa i to całkiem sprawnie. Miałem okazję przekonać się o tym podczas testów przeprowadzonych w listopadzie ubiegłego roku w Paryżu, podczas LeWeb. Graliśmy wtedy w CityRace.Me, ścigając się dwoma taksówkami. Jest już nawet nagranie wideo z tych testów, które pewnie niedługo zostanie opublikowane w sieci.

Co więcej, CityRace.Me wkrótce pojawi się w sklepie App Store i będzie dostępna na iPhone’y, razem z aplikacją webową pozwalającą oglądać rozgrywki w czasie rzeczywistym.

Tymczasem zachęcamy do wsparcia polskiego projektu podczas Finału Międzynarodowego Konkursu Gier Mobilnych, który odbędzie się 1 marca na Mobile Game Summit w Barcelonie. Startup CityRace.Me został wyróżniony obok uznanych firm, takich jak Grey Area i Flaregames, które otrzymały finansowanie w wysokości odpowiednio 2,5 mln i 7,9 mln dolarów.

CityRace.Me walczy nie tylko o tytuł Najlepszej Gry Rozgrywanej w Świecie Rzeczywistym, ale również o nagrodę publiczności. Głos można oddać na stronie konkursu: www.imgawards.com. Instrukcję krok po kroku znajdziecie na stronie wydarzenia: Vote for CityRace.Me na Facebook’u.

Jeśli chcecie jako pierwsi otrzymać dostęp do CityRace.Me należy pozostawić swój adres e-mail na stronie www.cityrace.me


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930