Polska drużyna wygrywa w Światowych Finałach Odysei Umysłu w USA!

01-06-2017, 17:15

Grupa młodzieży ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni” wywalczyła Mistrzostwo Świata oraz Nagrodę Ranatra Fusca w Światowych Finałach Odysei Umysłu, które odbyły się pod koniec maja na Michigan State University w East Lansing w Stanach Zjednoczonych.

Jedna z Drużyn ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni” zakwalifikowała się do Światowych Finałów Odysei Umysłu i w East Lansing spotkała się z 850 drużynami z kilkudziesięciu krajów. W bezpośrednim starciu z ponad 50 zespołami w II kategorii wiekowej (6 klasa, 1-2 klasa gimnazjum), realizując temat "IT's time OMER", zdobyła Mistrzostwo Świata oraz prestiżową Nagrodę Ranatra Fusca, przyznawaną drużynom, które podjęły wyjątkowe ryzyko twórcze, wykazały się niezwykłą kreatywnością, a także działaniem wychodzącym poza schematy w rozwiązaniu problemu.

iskierki wyobraźni

Z napięciem wsłuchiwaliśmy się, kiedy były ogłaszane kolejne miejsca i nagrody. Gdy dotarliśmy do nagrody Ranatra Fusca, wyczytano naszą drużynę! Radość ogromna. A potem nasza drużyna zostaje wyczytana po raz drugi! Jesteśmy Mistrzami Świata! Zachwyty i gratulacje. Odyseja to wyjątkowe doświadczenie. Z pewnością pośród tej uzdolnionej młodzieży, która wykazała się nieszablonowym myśleniem, zaangażowaniem, kreatywnym podejściem tworząc coś oryginalnego i odkrywając w sobie swój potencjał mamy przyszłych inicjatorów, pomysłodawców czy wynalazców. Bardzo dziękujemy Grupie PEKAES oraz pozostałym firmom, które pomogły nam w tym roku. Jednocześnie zwracamy się również z apelem do innych przedsiębiorstw o wsparcie w kolejnym roku naszej działalności – mówi Zuzanna Sierakowska, trenerka Odysei Umysłu ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni”.

W Światowych Finałach Odysei Umysłu doskonale zaprezentowała się także drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pogórzu. Zajęła ona wysokie 8 miejsce na świecie w I kategorii wiekowej (do 5 klasy szkoły podstawowej) w problemie „Postaw na zestaw", tym samym okazała się także najlepszym zespołem w Europie.

Odyseja Umysłu to sponsorowany przez m.in. NASA program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Odyseja uczy umiejętności tworzenia nowych ścieżek i rozwiązań za pomocą niekonwencjonalnych narzędzi, jak również nieszablonowych koncepcji.

finały odysei umysłu


Źródło: PEKAES
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829