PolarSol zwycięzcą dorocznego konkursu KICkoff

PATRONAT MEDIALNY 23-09-2016, 21:56

Firma KIC InnoEnergy, będąca motorem innowacji europejskiego przemysłu energetycznego, ogłosiła, że zwycięzcą dorocznego konkursu KICkoff jest estoński startup PolarSol, który otrzyma 10 000 € oraz dostęp do prestiżowego programu wsparcia KIC InnoEnergy Highway.

KICkoff, największy konkurs dla startupów energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, ma na celu promowanie przedsiębiorczości w sektorze zrównoważonej energii. Zwycięzcami są autorzy najlepszych projektów, które mogą przyczynić się do przyspieszenia rozwoju rynku zrównoważonej energii w Europie.

Rozwiązanie, które zaprezentował Estończyk Dabrel Prits reprezentujący firmę PolarSol, pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynków poprzez wykorzystanie energii słonecznej, pompy cieplnej oraz opatentowanego wymiennika ciepła. System może być rozbudowany do potrzeb użytkownika i sprawdza się nawet w chłodnym, północnym klimacie.

Ceremonię wręczenia nagród poprzedził dwudniowy intensywny kurs szkoleniowy, podczas którego 14 zespołów opracowywało swoje projekty i przedstawiało je specjalistom i inwestorom z rynku energetycznego. W konkursie udział wzięło ponad 100 startupów z 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej.

KICkoff Competition 2016

Jakub Miler, dyrektor naczelny KIC InnoEnergy Poland Plus, powiedział: Firma PolarSol pokonała silną konkurencję z całej Europy Środkowo-Wschodniej i jest zasłużonym zwycięzcą. Konkurs ten stanowi platformę do prezentacji pomysłów, które inaczej mogłyby pozostać niezauważone – i w istotny sposób pomaga w rozwoju innowacji w sektorze zrównoważonej energii w tym regionie. Ta technologia oraz pozostałe możliwe do zrealizowania pomysły nie tylko pomogą Europie w ochronie środowiska, ale także po ich komercjalizacji z pomocą KIC InnoEnergy mogą mieć wpływ globalny.

PolarSol otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 € oraz zaproszenie do udziału w programie KIC InnoEnergy Highway®, który przekształca pomysły biznesowe w rynkową rzeczywistość. Firma dołączy do ponad 90 innych startupów mających dostęp do sieci partnerskiej KIC InnoEnergy obejmującej ponad 150 kluczowych graczy w dziedzinie energetyki. Ta ekskluzywna społeczność skupia partnerów z branży, uniwersytety i ośrodki badawcze.

Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca, grecki startup PleioneEnergy za projekt systemu magazynowania energii oraz GreenerGizer, projekt węgierskich innowatorów pozwalający na obniżenie zużycia energii przez urządzenia chłodzące, otrzymają odpowiednio 5000 € i 3000 €.

Konkurs był także dla najbłyskotliwszych umysłów tego regionu wyjątkową okazją do nawiązania kontaktów oraz wymiany poglądów, poznania potencjalnych inwestorów i zapoznania się z najnowszymi innowacjami i pomysłami biznesowymi w sektorze zrównoważonej energii.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930