PLUS UPIC - przenośny, zwijany ekran interaktywny

01-07-2009, 22:52

Bezprzewodowy, zwijany ekran PLUS UPIC, umożliwiający użytkownikowi obsługę komputera i nanoszenie notatek za pomocą specjalnego pisaka cyfrowego bezpośrednio na wyświetlanym obrazie, pojawi się na polskim rynku jeszcze w lipcu br. Premiera urządzenia odbyła się w Tokio na początku czerwca 2009 roku.

Największą zaletą PLUS UPIC jest według producenta niezwykle łatwe i szybkie przygotowanie do pracy. Wystarczy rozwinąć niewielkich rozmiarów arkusz, którego tylna powierzchnia ma właściwości magnetyczne, a następnie umieścić go na płaskiej metalowej powierzchni: ścianie, zielonej tablicy szkolnej lub tablicy sucho ścieralnej itp. Ostatni krok to bezprzewodowe skojarzenie z komputerem cyfrowego pisaka przy wykorzystaniu technologii Bluetooth i gotowe.

- Obecnie, zarówno w biznesie, jak i w edukacji, powszechnie używa się projektorów cyfrowych. Filarem sukcesu naszego produktu jest połączenie komunikacji bezprzewodowej i mobilności - wyjaśniał na premierze produktu, Mitsushiro WADA, menedżer produktu firmy PLUS Vision Corp.

Ekran UPC mogą docenić nie tylko nauczyciele, ale także biznesmeni, przede wszystkim dlatego, że produkt ten, dzięki przenośności, umożliwia swobodniejsze dobieranie miejsca na lekcję lub prezentację. Może to wpłynąć np. na sposób oraz atrakcyjność przekazu. 

PLUS UPIC - bezprzewodowy, zwijany ekran interaktywny
fot. - PLUS UPIC - bezprzewodowy, zwijany ekran interaktywny
Arkusza
PLUS UPIC można używać również jako zwykłej tablicy suchościeralnej lub ekranu projekcyjnego. Powierzchnię PLUS UPIC pokrywa niemal niewidoczna siatka punktów, opracowana przez firmę Anoto. Wchodzący w skład urządzenia pisak posiada wbudowaną cyfrową kamerę, która wykonuje zdjęcia jej bieżącego wycinka, umożliwiając natychmiastowe rozpoznanie współrzędnych swojego położenia. Pisak cyfrowy zawiera moduł Bluetooth, odpowiedzialny za bezprzewodowe przesyłanie danych do komputera.

PLUS UPIC - bezprzewodowy, zwijany ekran interaktywny
fot. - PLUS UPIC - bezprzewodowy, zwijany ekran interaktywny
Załączone do urządzenia oprogramowanie posiada specjalną funkcję „Touch & Draw” (dotknij i rysuj). Pozwala ona wyróżniać fragmenty wyświetlanej treści lub umieszczać na ekranie elementy graficzne. Wykorzystując funkcję wskaźnika użytkownik może pisać na wyświetlanym slajdzie PowerPoint (Microsoft PowerPoint 2003 lub jego późniejsze wersje), a następnie zapisać slajd wraz z naniesionymi notatkami w nowym pliku PowerPoint.

Ekran jest dostępny w 3 rozmiarach: 56, 64 i 72 cali. W skład zestawu PLUS UPIC wchodzi zwijany ekran, pisak cyfrowy, pisaki suchościeralne do tablicy (czarny i czerwony), gąbka, futerał, oprogramowanie. W pierwszym roku wprowadzenia PLUS UPIC na rynek, producent planuje sprzedaż w Japonii i w innych krajach łącznie 10 000 zestawów. W Polsce ekrany będą rozprowadzane przez firmę ViDiS i pojawią się pod koniec lipca br. w sugerowanej cenie detalicznej 3.499 zł (56”), 3.999 zł (64”) i 4.699 zł (72”) brutto. Gwarancja wynosi 24 miesiące.


Następny artykuł » zamknij

Roaming ostro w dół

Źródło: ViDiS
Tematy pokrewne:  

tag ViDiStag PLUS UPICtag ekran interaktywnytag ekran
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31