Płatności one-click w PayLane

15-03-2012, 08:39

PayLane poszerzył swoją ofertę o płatności one-click, czyli model dokonywania zakupów online za pomocą pojedynczego kliknięcia. Rośnie konkurencja dla PayU?

Płatności one-click pozwalają klientom na zakup produktów lub usług przez internet za pomocą pojedynczego kliknięcia. Stosowne dane o płatności klienta muszą być uprzednio zdefiniowane. Klient wprowadza je podczas dokonywania pierwszej transakcji na stronie sklepu lub autoryzacji karty.

Firma zapewnia, że dane są w bezpieczny sposób przechowywane w systemie PayLane (zgodnie ze standardami PCI DSS). Wszystkie kolejne płatności kartą mogą być już dokonywane jednym kliknięciem. Wystarczy, że klient potwierdzi wybór karty, którą chce dokonać płatności.

- Płatności one-click oferowane przez nas dotyczą płatności kartami w sklepach, które korzystają z systemu płatności PayLane oraz zdecydują się uruchomić ten model płatności na swoich stronach. PayLane umożliwia płatności kartami: Visa, Mastercard, American Express, JCB, Diners, Maestro, Dankort i wiele kart brandowanych jak Carte Bleue, CartaSi, Laser itp. - tłumaczy Ula Lachowicz z PayLane.

Czytaj też: PayU: jedno konto do wszystkich zakupów

Jednym w pierwszych serwisów korzystającym z usługi PayLane one-click jest księgarnia internetowa Nexto. Czym jednak te płatności mają się różnić od tych znanych z Konta PayU?

- Żeby korzystać z płatności one-click w PayU, klient sklepu musi posiadać konto na Allegro lub bezpośrednio w systemie PayU, jak również konto w  sklepie, w którym dokonuje zakupu (konto w sklepie nie jest potrzebne - przyp. red.). Dane karty, którą później wykorzystuje do płatności, podaje w ramach zakładanego konta na PayU. Oferta PayU dotyczy polskich sklepów i polskich metod płatności, a wśród dostępnych kart płatniczych PayU oferuje jedynie karty Visa i MasterCard - wyjaśnia Lachowicz.

Więcej informacji o działaniu usługi one-click oraz wywiad z Piotrem Gołębiowskim, Project Managerem Nexto, można przeczytać na blogu PayLane pod adresem: blog.paylane.com


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930