Pierwszy milion w Monetto.pl

25-07-2008, 06:51

Potrzeba było zaledwie cztech miesięcy, by jeden z serwisów przekroczył barierę miliona złotych udzielonych pożyczek. Pożyczanie pieniędzy przez internet szybko zyskuje na popularności.

Społecznościowe serwisy pożyczkowe szybko w Polsce zdobyły popularność. Widać to po osiąganych przez nie wynikach finansowych. W Monetto.pl wartość udzielonych pożyczek przekroczyła właśnie 1 milion złotych. Serwis chwali się, że poziom spłat sięga 97 procent, co jest wynikiem bardzo dobrym po czterech miesiącach działalności. Konkurencyjnemu Kokos.pl zajęło to miesiąc dłużej.

Przy okazji przekroczenia tej bariery Monetto.pl ujawniło trochę informacji, które pokazują obraz tego rynku w Polce. W ciągu czterech miesięcy działalności serwisu odbyło się 1450 aukcji (na Kokos.pl ok. 2200), z czego 440 zakończyło się udzieleniem pożyczki.

Pożyczkobiorca to zazwyczaj osoba w wieku od 30 do 50 lat mieszkająca na wsi lub w małym mieście. Średnia wartość pożyczki wyniosła 2300 złotych i najczęściej przeznaczana była na pokrycie bieżących wydatków, zakup sprzętu AGD/RTV lub komputerów. Z kolei inwestorami byli najczęściej mieszkańcy dużych miast w wieku 25-30 lat.

Przedstawiciele serwisu podkreślają, że bardzo jest dla nich bezpieczeństwo finansowe obu stron transakcji. Stąd też wprowadzona niedawno opcjonalna możliwość ubezpieczenia się pożyczkobiorców. Niedługo też powinny pojawić się gwarancje finansowe dla inwestorów.

Monetto.pl planuje także zmiany graficzne w serwisie, a także rozszerzenie współpracy z serwisami typu e-commerce, co ma zaowocować pozyskaniem nowych użytkowników.


Źródło: Monetto.pl
Tematy pokrewne:  

tag Social Lendingtag pożyczki p2ptag Monetto.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy