Phisherzy znowu polują na dane klientów TP

31-05-2011, 21:05

Do użytkowników kont pocztowych w domenie internetdsl.pl trafiają od kilku dni podejrzane e-maile, których nadawca (posługujący się łamaną polszczyzną) próbuje wyłudzić poufne dane.

Oszustwo, o którym na blogu technologicznym TP informuje Rafał Jaczyński, jest widoczne na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim - jak już wspomnieliśmy - list został przygotowany najprawdopodobniej przy użyciu automatycznego tłumacza, a rozsyłany jest z adresu internetdsl.pl@cip.telemar.cu, który bez wątpienia nie jest używany przez administratorów usługi Internet DSL.

>> Czytaj także: Atak phishingowy na użytkowników neostrady

Oszust prosi o przesłanie m.in. takich danych, jak nazwa użytkownika, hasło, pytanie bezpieczeństwa i odpowiedź na nie. W korespondencji, którą otrzymaliśmy, są też linki, sugerujące możliwość bezpośredniego dostępu do konta pocztowego usługi Internet DSL. Nie wierzcie temu, co widać - w rzeczywistości mogą one prowadzić do fałszywej strony, wyłudzającej poufne dane bądź instalującej bez wiedzy użytkownika złośliwe oprogramowanie - czytamy na blogu prowadzonym przez pracowników Telekomunikacji Polskiej, gdzie można zapoznać się z pełną treścią sfałszowanej wiadomości.

Warto odnotować, że nie jest to pierwszy atak phishingowy na klientów TP. Rok temu informowaliśmy w Dzienniku Internautów o próbie wyłudzenia poufnych danych od użytkowników neostrady. Rozsyłana wówczas wiadomość była przygotowana równie nieudolnie, jak teraz. Jaczyński ostrzega jednak: Niech Was nie zmylą „problemy” z polszczyzną - w sytuacji, gdy sieciowi przestępcy uznają Polskę za kraj, na którym można zarobić, odżałują też trochę na dobre tłumaczenie.

>> Czytaj także: Phishing - jak go rozpoznać i jak się przed nim chronić


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031