PayPal w polskich e-sklepach dzięki eCard

11-01-2008, 13:41

Już niebawem polskie sklepy internetowe będą mogły zaoferować swoim klientom płatności PayPal. Umowę ze światowym potentatem internetowych transakcji płatniczych podpisała firma eCard.

PayPal to jeden z najpopularniejszych na świecie systemów płatności internetowych. Umożliwia on firmom oraz klientom indywidualnym, posiadającym adres e-mail, wygodne wysyłanie oraz pobieranie płatności online. Najczęściej system ten wykorzystywany jest przez kontrahentów na aukcjach internetowych. Bywa również wykorzystywany na witrynach z prośbami o różnego rodzaju datki.

eCard zdecydował się udostępnić tę formę płatności również polskim sklepom internetowym. Według spółki skorzysta z niej blisko sześćset sklepów będących jej partnerami. Dzięki podpisanej umowie pierwsi klienci eCard zostaną wdrożeni do systemu w II kwartale 2008 roku.


PayPal zdobywał klientów w Polsce małymi kroczkami. Klienci polskiego systemu AllPay.pl mogą przyjmować wpłaty od użytkowników PayPal od połowy 2005 roku. Jeszcze wcześniej udostępniono możliwość dokonywania płatności na konta PayPal.

W roku 2006 Polska dołączyła natomiast do krajów w pełni obsługiwanych przez system PayPal. Uruchomiono wtedy polską witrynę i do listy walut obsługiwanych przez serwis PayPal dodano polską złotówkę. Część Polaków poznała już zalety PayPal korzystając z zagranicznych serwisów aukcyjnych.

Następny artykuł » zamknij

KDE 4 już jest

Tematy pokrewne:  

tag PayPaltag eCardtag AllPay.pl
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy