P2P: Kolejny masowy pozew wycofany

04-09-2011, 10:14

Kolejny masowy pozew przeciwko internautom został wycofany. Pytanie tylko, czy posiadacze praw autorskich odpuszczają, czy też szukane są inne sposoby walki z dzieleniem się plikami.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy w Dzienniku Internautów o wycofaniu pozwu przeciwko osobom podejrzanym o pobranie i dzielenie się filmem The Expendables. Był to wynik decyzji sądu w Dystrykcie Kolumbii, zgodnie z którą sądzone tam mogą być tylko osoby na stałe w nim zamieszkałe. Automatycznie więc z pozwu należałoby wykreślić około 99 procent osób, pozwy przeciwko nim musiałyby zostać skierowane do innych stanów, co znacząco podniosłoby koszty całego postępowania.

>> Czytaj więcej: The Expendables: 23 tysiące internautów uniknie sądu

Sonda
Posiadacze praw autorskich powinni wycofać się z pozywania internautów
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Tymczasem US Copyright Group wycofała kolejny pozew, tym razem przeciwko 1951 osobom, które rzekomo miały dzielić się filmem I Spit on Your Grave z wytwórni Cinetel Films. Oficjalny powód dobrowolnego wycofania nie został podany. Można jednak się domyślać, że organizacja spodziewała się identycznego rozstrzygnięcia, jak w pierwszym przypadku - sprawa została przydzielona do tego samego sędziego.

Praktyka masowego pozywania internautów została skopiowana przez inne, działające w Stanach Zjednoczonych organizacje. W niektórych przypadkach powodom udaje się uzyskać zgodę sądu na identyfikację osób kryjących się za adresami IP. Decyzja, jaka zapadła w Dystrykcie Kolumbii, stawia jednak pod znakiem zapytania tę procedurę.

Nie można wykluczyć, że pozwy będą składane w wielu stanach. To jednak wymagać będzie uzyskania informacji o fizycznym miejscu, gdzie dany adres IP był rzekomo wykorzystywany do dzielenia się plikami chronionymi prawami autorskimi. Wiele zależeć będzie od wytwórni filmowych - to one ostatecznie zapłacą bowiem rachunki prawników.

>> Czytaj także: Nowa Zelandia: Wszyscy internauci podejrzani


Następny artykuł » zamknij

Cenzura Google'a - są efekty

Źródło: TorrentFreak
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930