Osobiste roboty - asystenci w pracy, ale i towarzysze życia

20-09-2018, 23:16

Na rynku są już roboty, które sprawdzają się jako domowy system nadzoru i jako centrum domowej rozrywki. Jeszcze inne reagują na ruchy i mogą zająć się wszystkim, od poprawienia nastroju, przez odtwarzanie muzyki, po wyłączanie klimatyzatora. Co jeszcze mogą zrobić dla nas roboty?

Na rynek trafiają coraz bardziej wyrafinowane roboty. Pepper rozpoznaje ludzkie emocje i na nie reaguje. Kuri to domowy system nadzoru, bo słyszy i widzi, co się dzieje w domu. Zenbo z kolei może służyć jako towarzysz, a Jibo uczy się rozpoznawać twarze rodziny i przyjaciół, aby móc rozpocząć z nimi rozmowę, gdy wejdą do pokoju. Loomo to zaś mobilny robot-asystent. Jeśli nie jest używany do transportu, może wykonać polecenia głosowe i służyć jako pomocnik na kółkach.

Richard van Santen z firmy Segway Europe, odpowiedzialnej za ten produkt, informuje, iż w trakcie opracowywania są niektóre aplikacje i  już teraz możemy sobie wyobrazić, że podczas zakupów w sklepie spożywczym, będziemy mogli umieścić zakupione produkty na robocie. Robot pójdzie za nami do supermarketu, a potem do domu, niosąc sprawunki.

Czujniki RealSense, którymi dysponuje urządzenie pozwalają na analizę głębi, ułatwiając omijanie przeszkód. Robot ma zasięg 35 km, porusza się z maksymalną prędkością 18 km/h po różnych nawierzchniach.

Loomo rozniesie ulotki, a także posłuży jako pomoc domowa.  Zostanie asystentem w szpitalach, domach opieki, hotelach, restauracjach i sklepach. Zastosowań wkrótce może być jeszcze więcej. Richard van Santen dodaje, że jest to robot open source, oparty o system Android, więc programiści mogą tworzyć nowe aplikacje na bieżąco, bez ograniczeń.

Produkt niebawem będzie dostępny dla użytkowników końcowych w przedsprzedaży.

Źródło: Newseria


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728