Opera "wraca do szkoły" i uczy o standardach

19-08-2008, 09:18

Przedstawiciele firmy Opera Software odwiedzą ośrodki akademickie w 14 krajach w ramach inicjatywy Opera Education. Będą oni prezentować wiedzę dotyczącą przeglądarek internetowych, standardów sieciowych i aplikacji internetowych.

- Mamy nadzieję, że inicjatywa przyczyni się do zrozumienia przez studentów działania internetu oraz rynku przeglądarek – mówił Jon von Tetzchner, CEO firmy Opera Software – seminaria wywołają dyskusję pomiędzy przedstawicielami kolejnego pokolenia liderów rynku IT, na temat ważnych zagadnień, które związane są z przyszłości i zmianami sieci Web.

Inicjatywa Opera Education to nie tylko imprezy organizowane na uczelniach. W lipcu producent Opery rozpoczął tworzenie programów nauczania, które mogą pomóc przy prowadzeniu kursów z zakresu projektowania stron zgodnych ze standardami. Opracowane materiały udostępniono na licencji Creative Commons.

Jeśli chodzi o spotkania z pracownikami Opery, to najpierw odbędą się one na uczelniach w RPA. Pracownicy Opera Software będą tam gościć przez dwa tygodnie.

Potem planowane są spotkania w Rosji, Indonezji, Niemczech, USA, Indiach, Brazylii, Japonii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Wietnamie, Francji, Chinach oraz na Ukrainie. Uczelnie mogą się jeszcze zgłaszać do programu wysyłając e-mail na adres education[at]opera.com

W każdym kraju ma się odbyć ok. 10 seminariów do kwietnia 2009 r. Podejmowane będą tematy historii i przyszłości internetu, rynku przeglądarek, otwartych standardów sieciowych, aplikacji internetowych oraz rosnącej roli mobilnego internetu w krajach rozwijających się.

Zamiarem organizatorów jest przedstawienie studentom nowego spojrzenia na rynek przeglądarek. Będą oni mogli się przekonać, jak na wspomniane kwestie patrzą ludzie, którzy aktywnie pracują nad rozwiązaniami używanymi codziennie przez internautów na całym świecie.


Źródło: Opera Software
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930