Opera Mini 5 beta z przeglądaniem w kartach

16-09-2009, 08:06

Nowy interfejs z funkcją przeglądania w kartach, znaną z wersji desktopowej, to jedna z cech nowej  Opery Mini 5 beta, kolejnej wersji popularnej przeglądarki na telefony komórkowe.

Użytkownicy Opery Mini 5 beta powinni zauważyć m.in. nowy, "lśniący" interfejs. W przeglądarce znalazło się też przeglądanie w kartach. Dzięki tej funkcji można przeglądać wiele stron jednocześnie i przeskakiwać między stronami dzięki jednemu kliknięciu. Jest też Szybkie Wybieranie, które wita użytkownika oknem wcześniej wybranych preferencji i umożliwia dostęp do ulubionych stron za pomocą jednego kliknięcia.

Opera Mini -  otwieranie linki w karcie
fot. Opera Software - Opera Mini - otwieranie linki w karcie

Opera Mini 5 beta obsłuży każdy telefon, oferując zoptymalizowane przeglądanie zarówno w telefonach z ekranem dotykowym, jak i tych z klawiaturą. Przeglądarkę wyposażono także w menadżer haseł.

Jest też specjalna wersja Opery Mini 5 beta na telefony BlackBerry. W tym przypadku program oferuje m.in. funkcje otwierania linków oraz kopiuj-wklej. 

Opera Mini -  szybkie wybieranie
fot. Opera Software - Opera Mini - szybkie wybieranie

- Z naszych badań wynika, że głównym powodem, dla którego ludzie używają Opery Mini jest łatwość w obsłudze – obsłudze internetu, jaki wszyscy znamy. Idea nawigacji w ogromie internetu na tak małym ekranie może się wydać za dużym krokiem, dlatego poświęciliśmy dużo pracy, by przenieść znany rodzaj kontaktu z internetem na komputerze na telefony komórkowe – powiedział Jon von Tetzchner, prezes Opera Software.

Opera Mini jest prawdopodobnie najpopularniejszą wśród operatorów przeglądarką mobilną na świecie. Przeglądarka ta odciąża ruch sieciowy, kompresując dane aż do 90%. Zapewnia to szybki i solidny kontakt z internetem przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Przeglądarkę Opera Mini 5 beta można pobrać pod adresem m.opera.com/next. Wsparcie telefonu może być zróżnicowane w wersji beta.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031