Open Call - CopyCamp 2016

PATRONAT MEDIALNY 08-07-2016, 11:57

Fundacja Nowoczesna Polska ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie otwartego naboru na prelegentów V Międzynarodowej Konferencji CopyCamp (27-28 października 2016 r., Warszawa).

Już od 5 lat CopyCamp jest miejscem zrównoważonej i wielostronnej debaty o prawie autorskim. Organizujemy forum dla poważnej liczby przedstawicieli instytucji kulturalnych, mediów, sektora kreatywnego, środowisk naukowych, prawniczych, politycznych i pozarządowych. Zwykle gościmy ponad 50 prelegentów i kilkuset uczestników. W Warszawie gromadzimy uznanych, międzynarodowych prelegentów. Większość z nich pochodzi z krajów Unii Europejskiej, w tym z państw Grupy Wyszehradzkiej, ale goszczą też u nas przedstawiciele z innych krajów europejskich oraz ze Stanów Zjednoczonych.

CopyCamp

W tym roku naszym celem jest wykorzystanie szczególnego dorobku CopyCampu do wsparcia dialogu wokół przyszłości prawa autorskiego w Europie. Chcemy zgromadzić jak najliczniejszą grupę osób zaangażowanych w dyskusję na temat wpływu prawa autorskiego na życie społeczne, edukację, ekonomię i politykę, które zechcą zaprezentować swoje opinie międzynarodowej publiczności. Jak co roku, będziemy mieli przyjemność gościć wszystkich zainteresowanych w neutralnej i przyjaznej atmosferze, zachęcając ich do dzielenia się przemyśleniami i do wymiany idei.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 lipca 2016 r.

Propozycje wystąpień należy zgłaszać przez: https://copycamp.pl/contact/register-speaker/. Opis prezentacji nie powinien być dłuższy niż 1800 znaków.

W tym roku planujemy następujące ścieżki tematyczne:

  • Prawo autorskie i sztuka
  • Modele wynagradzania
  • Prawo autorskie, edukacja i nauka
  • Technologie, innowacje i prawo autorskie
  • Prawo autorskie i prawa człowieka
  • Egzekwowanie prawa autorskiego
  • Język debaty o prawie autorskim
  • Tworzenie prawa autorskiego

Uwaga! Wystąpienie nie może trwać dłużej niż 10 minut. Szczegółowy opis ścieżek można znaleźć pod: http://copycamp.pl

Partnerami strategicznymi konferencją są Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Google oraz ZIPSEE Cyfrowa Polska.


Następny artykuł » zamknij

Rusza HACKER:SPACE Trójmiasto

Tematy pokrewne:  

tag patronat DItag copycamp
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy