Okulary Google Glass da się kupić za 1,5 tys. dolarów (wideo)

28-06-2012, 12:36

Komputerowe okulary Google Glass zostały zaprezentowane małej grupie reporterów w czasie imprezy Google I/O. Wszyscy są pod wrażeniem, ale najciekawsza jest chyba informacja o tym, że te okulary da się kupić.

Gdy pojawiły się pierwsze plotki o komputerze Google w kształcie okularów, perspektywa stworzenia takiego urządzenia wydawała się bardzo odległa i niepewna. Firma Google zaprezentowała jednak projekt Glass niedługo po pojawieniu się plotek, konkretnie w kwietniu ubiegłego roku.

Już w maju Sergey Brin z Google po raz pierwszy wystąpił z okularami w telewizji i przekonaliśmy się, że jest to coś więcej niż koncepcja. Prototyp wyglądał bardzo obiecująco, natomiast wczoraj komputerowe okulary Google zostały zaprezentowane przez Sergeya Brina wybranej grupie reporterów w trakcie imprezy Google I/O 2012. Filmy pod tekstem to nagranie z prezentacji oraz demo przygotowane przez Google. 

Czytaj: Zobacz, jak obsługuje się okulary Google Glass (wideo)

Na konferencji mówiono m.in. o sprzęcie, który ciągle jest w fazie prototypowej. Okulary powinny pracować 6 godzin po jednym ładowaniu. Fotografie będą przechowywane lokalnie, aby potem przekazać je do chmury. Niewykluczone, że będzie funkcja wyszukiwania głosowego, ale wyszukiwarka w tych okularach nie będzie wyświetlać reklam. Generalnie na okularach są testowane różne aplikacje Google oraz te dla Androida (zob. TechCrunch, Project Glass Is The Future Of Google).

No dobrze, ale jak to jest nosić te okulary? To opisuje Joshua Topolsky w serwisie The Verge. Z jego relacji wynika, że jakość wyświetlanego obrazu nie różni się znacznie od innych wyświetlaczy zakładanych na głowę, przeznaczonych do oglądania wideo w jakości HD, pomimo iż obraz jest mniejszy i zajmuje tylko część pola widzenia. Z urządzenia dobywa się dźwięk, ale nie ma słuchawki, zatem trzeba zakryć ręką ucho i fragment obudowy, aby go usłyszeć (zob. The Verge, Google's Project Glass: first impressions (with Sergey Brin's headset)).

Najciekawszą z ujawnionych informacji jest chyba to, że okulary Google Glass będą dostępne dla deweloperów z USA uczestniczących w konferencji Google I/O w cenie 1500 USD. Urządzenia trafią do nich na początku 2013 roku. 

Poniżej filmy Google prezentujące Google Glass.

 

Czytaj: Google prezentuje komputerowe okulary (wideo)


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy