Ogłoszono laureatów w konkursie Inicjator Innowacji

26-06-2018, 19:00

Mamy zwycięzców czwartej edycji konkursu dla organizacji, których motorem napędowym jest szeroko pojęta innowacyjność. Nagrody zostały przyznane w trzech głównych kategoriach: dużych przedsiębiorstw, MŚP oraz startupów.

Za nami czwarta edycja konkursu tygodnika Newsweek Polska dla firm, które prowadzą działalność innowacyjną – niezależnie od rozmiaru, formy własności i sektora gospodarki. Partnerem merytorycznym konkursu była firma doradcza PwC. Wyboru najbardziej innowacyjnych dokonała Kapituła składająca się z przedstawicieli biznesu, nauki oraz instytucji publicznych.

W kategorii duże przedsiębiorstwa pierwsze miejsce zdobyła spółka WDX S.A., która zajmuje się dostarczaniem systemów automatycznego załadunku oraz monitorowania maszyn i urządzeń. Ich innowacyjne produkty są odpowiedzią na problem braku odpowiednich pracowników i rosnących kosztów zatrudnienia w Polsce.

Główna nagroda w kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa przypadła spółce Talkin’ Things, specjalizującej się w projektowaniu inteligentnych opakowań produktów. Dzięki nim właściciele marek mogą budować bezpośrednią komunikację z konsumentem oraz efektywniej monitorować sukces danego produktu na rynku.

Jury postanowiło także wyróżnić dwie inne organizacje w kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa: XT-PL za dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w formule Przemysłu 4.0 oraz Warsaw Genomics, której celem jest szerzenie wiedzy o istotności profilaktyki zdrowotnej i szybkiej diagnostyki w obliczu wielu chorób cywilizacyjnych.

Z kolei w kategorii startupów nagrodzona została spółka Genomtec, która wytwarza przenośne urządzenia umożliwiające precyzyjną analizę większości materiałów biologicznych.

Źródło: Grupa Onet-RAS Polska


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31