Nowoczesny biznes musi być 2.0

13-01-2009, 17:02

Konferencje, targi, biuro prasowe, e-wydawnictwo i jeszcze więcej zapowiadają na rok 2009 twórcy projektu Biznes 2.0. Właśnie ruszyła nowa odsłona strony internetowej.

W kwietniu 2008 roku powstał blog Biznes 2.0 autorstwa Tomka Karwatki, dyrektora Divante. Strona ta początkowo umożliwiała internautom zapoznawanie się z radami praktyków, udzielanymi przez nich w wywiadach, a także z doświadczeniami samego Karwatki.  W ciągu kilku miesięcy projekt dzielenia się wiedzą nabrał znacznego przyspieszenia. Do zespołu Biznes 2.0 dołączyła Marta Klimowicz, badaczka internetu, a także Marek Lose, dyrektor agencji interaktywnej Internet Designers.

Dzięki wspólnym wysiłkom już we wrześniu wrocławska branża internetowa tłumnie wzięła udział w pierwszym spotkaniu z cyklu BarCamp 7.1. Patronat nad nimi objął m.in. Dziennik Internautów.  W jednym ze spotkań uczestniczyło nawet ponad 250 osób. Inicjatywa BarCamp 7.1 spotkała się również z zainteresowaniem sponsorów, wśród których znalazły się mniejsze firmy, jak i najwięksi gracze na rynku. 

Na początku marca Biznes 2.0 zaprosi na pierwszą w Polsce konferencję o zastosowaniach internetu w badaniach marketingowych. Będzie ona skierowana głównie do przedstawicieli domów medialnych, agencji i sieci reklamowych, agencji interaktywnych, badaczy opinii publicznej, dziennikarzy i adeptów nauk społecznych. W ciągu jednego dnia będą oni mogli wziąć udział w cyklu warsztatów oraz wysłuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów różnych dziedzin. 

W ramach projektu Biznes 2.0 działa również e-wydawnictwo. Jeszcze w styczniu premiera raportu Mobile Web 2.0. Na najbliższe miesiące Biznes 2.0 zapowiada jeszcze wydanie Poradnika dla przedsiębiorczych oraz Poradnika Internet w badaniach.

We współpracy z NetPR powstaje także wyspecjalizowane biuro prasowe dedykowane małym przedsięwzięciom e-commerce. Otrzymają one unikatową okazję dotarcia ze swoimi materiałami prasowymi oraz promocji bez dużych nakładów.

Na drugą połowę września planowane są targi branży interaktywnej.  Umożliwią one poznanie zróżnicowanych rozwiązań osobom niezaznajomionym z tematyką. Targi będą uzupełnione również o targi wirtualne.

Więcej informacji na stronie www.biznes20.pl


Następny artykuł » zamknij

Wirusowa aleja gwiazd

Źródło: informacja prasowa
Tematy pokrewne:  

tag biznes20tag Barcamp 7.1
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy