Nowe oblicze Chip Online

13-11-2008, 13:13

Wczoraj Chip ujawnił nową szatę graficzną swojej strony internetowej. Odnowiony serwis został zbudowany w oparciu o platformę open source - Plone/Zope.

Chip.pl w nowej odsłonie postawił na usprawnioną nawigację, nowe funkcje oraz mechanizmy społecznościowe. W odnowionym serwisie działa już większość dostępnych wcześniej sekcji, m.in. newsy, artykuły, download, książki.

Chip.pl - nowa strona główna
fot. - Chip.pl - nowa strona główna
W nowym Chipie znajdziecie ponadto galerię, której uzupełnianiem - zgodnie ze społecznościową polityką serwisu - będą zajmowali się sami użytkownicy. Ponadto funkcjonuje dział z blogami oraz sekcja dla ekspertów. Eksperci to użytkownicy, którzy udzielają się na chip.pl, komentując teksty, publikując zdjęcia, pisząc na forum czy też prenumerując newsletter. Za aktywność serwis będzie przyznawał specjalne punkty, które można będzie wymienić na nagrody. Wkrótce w Chip.pl pojawią się także testy i rankingi.

Przygotowaniem nowej odsłony Chipa zajęła się firma WebService. Z komunikatu prasowego wynika, że postawiono przed nią zadanie stworzenia rozwiązania, które zyska uznanie specjalistów oraz stanie się źródłem fachowych i profesjonalnych informacji dla użytkowników. Temu celowi mają służyć m.in. rozbudowane forum, blogi, rankingi, testy, artykuły i materiały multimedialne.

Warto wspomnieć, że nowy Chip powstał w oparciu o platformę Plone/Zope, z której korzystają m.in. Google, CIA, Philips, NASA, Era i Shell.


Tematy pokrewne:  

tag WebServicetag Plonetag Chip.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy