Nowa bezpłatna usługa hostowania audio-video

25-11-2008, 10:03

Chcesz publikować na stronie filmy, ale bez logotypu YouTube lub innego serwisu wideo? Jest to możliwe dzięki bezpłatnej platformie audio-video udostępnionej przez Pino.pl. Umożliwia ona publikację filmu tak, jakby autorem rozwiązania do odtwarzania był autor strony.

Nowa platforma nosi nazwę Livesite i jest ona oparta na rozwiązaniach polskiego serwisu Patrz.pl. Livesite udostępnia zestaw prostych w obsłudze narzędzi online pozwalających na gromadzenie i publikowanie treści multimedialnych.

W ramach usługi użytkownik otrzymuje możliwość konwersji plików do formatu, w którym są one odtwarzane online. Cały proces przetwarzania dodanych materiałów jest w pełni zautomatyzowany. Dodatkowo witryny korzystające z usługi uzyskują dostęp do narzędzia pozwalającego na przenoszenie dowolnych materiałów znajdujących się na popularnych serwisach wideo, takich jak Youtube, Dailymotion czy Google Video.

Korzystająca z usługi strona ma możliwość pełnej personalizacji odtwarzacza video, audio czy też pozostałych komponentów. Możliwa jest edycja kolorystyki, wgranie własnego logotypu, modyfikacja rozmieszczenia poszczególnych elementów.

W niedalekiej przyszłości Livesite ma pozwolić właścicielom witryn na generowanie dodatkowych przychodów w oparciu o reklamy video i reklamy tekstowe emitowane w udostępnianych materiałach. Korzystający z technologii Livesite posiadają także możliwość tworzenia bardziej profesjonalnych treści na własnych stronach w oparciu o studio telewizyjne PinoTV.

W tej chwili usługa jest w fazie testów beta. Mimo to wzbudza duże zainteresowanie. Dziś korzysta z niej już ponad 50 stron, m.in. Wprost.pl, blogi sieci Blomedia czy wortal motoryzacyjny v10.pl.


Źródło: Patrz.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930