Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

AleBilet: bilety na mecze i koncerty z drugiej ręki

25-03-2011, 09:44

Kupno biletu w ostatniej chwili może okazać się strzałem w dziesiątkę - nie powinno też być drożej. Serwis AleBilet umożliwia sprzedanie zbędnego biletu bez prowizji, bo tę pokrywa kupujący.

Organizator nie musi przyjąć zwróconego biletu na mecz lub koncert, bez względu na to, czy jest on zakupiony w sieci czy w tradycyjny sposób – o czym informowaliśmy już w Dzienniku Internautów. Miesiąc temu powstała strona AleBilet.pl, która oferuje usługi związane z odsprzedażą biletów.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się nie wykorzystać biletu na mecz, koncertu lub inną imprezę
  • tak
  • nie
  • nie uczestniczę w tego typu wydarzeniach
wyniki  komentarze

System serwisu działa na zasadzie ogłoszeń, jednak zapewnia internautom bilet przed rozpoczęciem wydarzenia do rąk własnych, poprzez stosowną umowę serwisu z kurierem. Istnieje też możliwość wysyłania biletów listem poleconym. Bezpieczeństwo ma polegać na wysłaniu wejściówek wcześniej niż na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Zgodnie z polskim prawem osoba, która z zyskiem odsprzedaje bilety wstępu na imprezy sportowe, rozrywkowe albo artystyczne, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Z tego też względu w serwisie AleBilet zabronione są podobne praktyki. Aktualnie administratorzy obserwują oferty i w przypadku naruszenia zasad - eliminują.

Warto wiedzieć: Kupujesz bilet z drugiej ręki? O tym warto pamiętać

AleBilet umożliwia wymianę biletów
fot. - AleBilet umożliwia wymianę biletów
- W przyszłości planujemy wprowadzić automatyczny mechanizm walidacji cen. Użytkownicy z listy rozwijanej będą wybierali kategorię biletów i/lub sektor i rząd, na podstawie czego system będzie znał nominalną cenę biletów. W tej chwili już kategorię biletów wybiera się z listy rozwijanej, jednak musimy dopracować mechanizm, żeby można było bezpiecznie odrzucać formularz, jeżeli zostanie wprowadzona niedozwolona cena - tłumaczy Bartłomiej Kołakowski z AleBilet.

Kupujący, decydując się na bilet, musi zapłacić 15% prowizji. Sprzedający nie jest obciążany. Taka prowizja jest konieczna, żeby zapewnić użytkownikom wysoki poziom obsługi (np. żeby zdobyć dla kupującego bilety zamienne, w razie gdy sprzedający nie wywiąże się z ich dostarczenia). Proszę również pamiętać, że obsługujemy płatność, za co jako AleBilet musimy płacić prowizję – dodaje Kołakowski.

Jeśli system przyjmie się w Polsce, twórcy planują wprowadzać kolejne wersje językowe oraz opcję wysyłki za granicę.

AleBilet.pl

Czytaj także: 

SkyCash: Bilet komunikacji miejskiej kupisz przez komórkę

Bilet na pociąg TLK przez internet


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl



Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR