Google
email:   hasło:   
zapamiętaj mnie   rejestracja  •   nie pamiętasz hasła?
SG

Facebook zastrzeże "twarz"?

Michał Chudziński, 01-09-2010, 17:27, Komentarzy: 9

Firma chce ukrócić wykorzystywanie słowa "face" w nazwach firm i serwisów internetowych, mogących nawiązywać do jej flagowego produktu - Facebooka.

Według Słownika Języka Polskiego PWN "twarz" jest to "przednia strona głowy ludzkiej". Tłumacząc słowo na język angielski, otrzymujemy jednak także część nazwy popularnego serwisu społecznościowego. Jego nazwa składa się jednak z dwóch powszechnie używanych słów - "face" (twarz) oraz "book" (książka). Wydaje się, że ostatnie działania Facebooka zmierzają w kierunku zmniejszenia częstotliwości ich użycia. A przynajmniej w nazwach własnych.

>> Czytaj także: Facebook ma patent na społecznościowe wyszukiwanie

Sonda

Czy Facebook powinien mieć wyłączne prawo do korzystania ze słowa "face"?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Problem jednak w tym, że nietrudno znaleźć setki, jeśli nie tysiące firm czy znaków towarowych, które słowa te zawierają. Facebook chce tymczasem, by oba słowa uznane zostały za jego znaki towarowe. Amerykański urząd patentowy będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, czy prywatna firma może mieć wyłączne prawo do dysponowania słowem będącym w powszechnym użytku.

Przeciwko działaniom Facebooka wystąpił tymczasem Aaron Greenspan, szkolny kolega Marka Zuckerberga, procesujący się już z nim w związku z żądaniem uznania jego wkładu w stworzenie serwisu. Greenspan posiada także własną firmę - Think Computer, która stworzyła mobilną aplikację do dokonywania płatności FaceCash - informuje TechCrunch. Pozytywna dla Zuckerberga decyzja amerykańskiego urzędu byłaby więc dla niego nie lada kłopotem.

>> Czytaj także: "Book" zarezerwowane dla Facebooka?

Clip to Evernote
Źródło: TechCrunch

Warto przeczytać:

Tematy pokrewne  

tag znaki towarowetag Facebook
Komentarze    Zobacz wszystkie (9)
Dodaj nowy komentarz (rozwiń)
To warto przeczytać










Najnowsze Programy

F Twitter RSS Gmail m.di24.pl

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
RSS - Recenzje


reklama

Expander
Porównamy dla Ciebie promocje w 26 bankach więcej...

mBank
Najchętniej polecane konto osobiste! więcej...

Archiwum

« Luty 2012 »
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia: