Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nawet Republika Południowej Afryki, najlepiej rozwinięty kraj kontynentu, ma ogromne problemy z infrastrukturą telekomunikacyjną. Gołąb pocztowy okazał się szybszy od internetu.

robot sprzątający

reklama


Niecodzienny eksperyment wykonała firma Unlimited IT z Republiki Południowej Afryki. Udowodniła ona, że dane można znacznie szybciej przesyłać z wykorzystaniem gołębi pocztowych niż poprzez sieć firmy Telkom, największego dostawcy internetu w kraju.

Unlimited IT posiada 11 call centre w całym kraju i często przesyła dane między swoimi oddziałami. Dlatego też niezwykle ważnym jest, by następowało to szybko. Tymczasem okazuje się, że w przypadku RPA znacznie lepiej sprawdzają się metody rodem ze średniowiecza.

11-miesięczny Gołąb o imieniu Winston, z kartą pamięci przymocowaną do nogi, potrzebował godziny i 8 minut na pokonanie dystansu 50 mil dzielących biura Unlimited IT w Pietermaritzburgu oraz Durban. Łącznie z transferem elektronicznym z karty pamięci na docelowy komputer, przekazanie danych zajęło gołębiowi w sumie 2 godziny, 6 minut i 57 sekund informuje Wired w artykule In Africa, A Pigeon Transfers Data Faster Than The Internet.

W tym czasie poprzez łącza Telkomu udało się przesłać zaledwie 4 procent z takiej samej ilości danych, jaką przesłano gołębiem pocztowym.

Problem wolnego i drogiego dostępu do internetu jest powszechny w RPA. Poprawy oczekiwać można dopiero w przyszłym roku. Trwają bowiem intensywne prace nad kładzeniem podwodnego kabla o długości 10 tysięcy mil pomiędzy wschodnią Afryką i RPA. Do inwestycji mogłoby jednak nie dojść, gdyby nie fakt, że Republika Południowej Afryki gościć będzie w 2010 roku piłkarskie Mistrzostwa Świata.

 

Aktualizacja: poprawiono błędne tłumaczenie. Przepraszamy!


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Wired



Ostatnie artykuły:










fot. Freepik