Regulaminy i polityka prywatności serwisów społecznościowych oraz wydawców stron internetowych powinny zostać ujednolicone - uważa Komisja Europejska. Główne problemy, które mają być regulowane w opracowywanym właśnie Kodeksie Postępowania to ochrona prywatności, filtrowanie treści oraz kwestie moderacji i raportowania o nadużyciach.
Komisja Europejska zaprosiła do pracy nad tworzeniem takiego dokumentu przedstawicieli największych światowych serwisów społecznościowych, m.in. Facebook, MySpace, YouTube czy Yahoo. W zespole tym znaleźli się także przedstawiciele polskich serwisów Epuls i Grono.net.
W tym roku przewidziano cztery robocze spotkania, podczas których dyskutowane będą wytyczne dla serwisów objęte przyszłym Kodeksem Postępowania. Pod koniec kwietnia br., w Brukseli odbyło się już pierwsze z takich spotkań. Jego uczestnicy debatują przede wszystkim nad sposobami ochrony prywatności, filtrowania treści oraz zgłaszania nadużyć przez użytkowników serwisów internetowych.
Koordynatorem projektu z ramienia KE jest Richard Swetenham. Przewiduje on, że ostateczna treść Kodeksu Postępowania, który ma - według Komisji - chronić interesy internautów pojawi się w lutym 2009 roku.
| Komentarze |
Dodaj nowy Śledź przez RSS
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| 05:26 | Łupież...... |
| 23:52 | netia... |
| 23:45 | problem z internetem... |
| 23:33 | Pytanie dotyczące Netii... |
| 23:28 | Dialog i Neo... |
| 23:02 | Kompromitacja TP SA... |
| 19:21 | Problem z Dev C++... |
| 18:16 | Probelm do doboru ...... |
| 17:52 | Intel GMA X4500MHD... |
| 17:04 | W co byście odkładali sumiennie swoje oszczędności?... |

![]() | ![]() |
|
| ![]() |