Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Pakiet edukacyjny Microsoftu dostępny w wersji polskiej

06-04-2007, 11:37

Microsoft udostępnił polską wersję pakietu Digital Literacy służącego do edukacji młodzieży oraz osób dorosłych i starszych w zakresie posługiwania się komputerem i korzystania z internetu. Program będzie dostępny bezpłatnie dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

Digital Literacy to multimedialny pakiet dydaktyczny opracowany przez Microsoft przy współpracy z międzynarodową grupą dydaktyków. Może być wykorzystywany jako narzędzie dla trenera prowadzącego zajęcia grupowe, do nauki zdalnej i samodzielnej.

Program składa się z pięciu modułów: podstawy komputera, internet, oprogramowanie zwiększające produktywność i efektywność pracy, bezpieczeństwo komputera i danych, technologie cyfrowe i cyfrowy styl życia. Moduły można wykorzystać jako osobne kursy lub części bardziej kompleksowych szkoleń.

Każdy moduł składa się z multimedialnego i interaktywnego modułu e-learning (dostępnego również do pobrania i zapisu na dysku oraz w formacie dokumentu Word), a także testu sprawdzającego. Testy sprawdzające umożliwiają weryfikację wiedzy po ukończeniu danego modułu i ocenę własnych umiejętności przed przystąpieniem do nauki.

Wszystkie Społeczne Pracownie Edukacyjno-Komputerowe, które powstały w projektach Microsoft Unlimited Potential zostaną wyposażone w Digital Literacy. Otrzymają go także pracownie komputerowe prowadzone organizacje wspierane przez polski oddział Microsoft (między innymi Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi") oraz 118 Punktów Bezpłatnego Dostępu do Internetu Ikonk@ na Podlasiu.

Organizacje i instytucje non-profit zainteresowane pozyskaniem pakietu Digital Literacy mogą kontaktować się pod adresem e-mail digitalliteracy (at) rowland.pl, lub telefonicznie z Joanną Frąckowiak z polskiego oddziału Microsoft pod numerem 0 22 594 10 00.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Microsoft